Semestrální studium čínštiny v Šanghaji

Studujte čínštinu v Šanghaji po dobu 18ti týdnů.  I začátečníci jsou zpravidla po jediném semestru schopni  složit zkoušku HSK3, po dvou pak HSK 4.

V LTL sudujete ve skupinkách maximálně po šesti. Což zaručuje, že každý student má dostatek příležitostí mluvit, ptát se, zkrátka vše procvičit tak, jak potřebuje. Tyto studijní programy jsou cenově velmi přijatelné a jsou nejrychlejší a také nejefektivnější cestou, jak se v čínštině zdokonalit. Kromě toho tu najdete přátele z různých koutů světa, mnozí z nich s vámi budou v kontaktu i po skončení studia. Zkrátka se stanete  součástí komunity LTL.

University style semester program

 • Studujte  18 týdnů v zahraničí
 • Zlepšete svou čínštinu
 • Pevný rozvrh po celý semestr
 • Skvělá cena
 • Menší skupiny než v běžných na univerzitě či běžných kurzech
 • Výhodná cena

  Výhodná cena

  Neztratíte ani den – Výuka probíhá i ve státní svátky, evropské i čínské

  Slevy – Nejvýhodnější cena ze všech LTL programů

  Učebnice v ceně – Studijní materiály jsou již zahrnuty v ceně

  Podpora – Máte dotaz, problém? Jsme tu pro vás

 • Rozsáhlé intenzivní studium

  Rozsáhlé intenzivní studium

  18 týdnů – Z nuly k HSK3 za jediný semestr

  Malé skupinky – Lektor vám věnuje dostatek prostoru

  Delší lekce – Hodiny mají 55 minut, ne 45 ani 50

  Certifikace– Naši učitelé jsou ti nejlepší v Šanghaji

 • Nejlepší učitelé

  Nejlepší učitelé

  Experti v oboru – Máme náročná výběrová řízení

  Kvalifikace– Všichni učitelé promovali v oboru výuka čínštiny

  Různorodost – Hodiny jsou pestré, strukturované, efektivní

  Prestiž – Učitelé, kteří k nám nastoupí, u nás dlouhodobě zůstávají

 • Komunita LTL

  Komunita LTL

  Přátelé na celý život – Spojujeme lidi z celého světa

  Obědový klub – Často jíme společně, přímo ve škole

  Celý svět – Studenti jsou z mnoha různých zemí

  Akce – Každý týden pořádáme pro studenty různé akce

Studujte čínštinu v Číně celé pololetí

Studium v zahraničí je vždycky obrovská zkušenost a ve studiu jazyka ani neexistuje rychlejší cesta, jak se cizí řeč naučit. Naše semestrální studium v Šanghaji vám umožní dostat se v čínštině skutečně hodně daleko, ať už se týká mluvení, psaní a čtení znaků či poslechu.

Každému studentovi se maximálně věnujeme. Proto jsou skupinky maximálně po šesti, většinou ale po třech žácích. I proto většina z nich odjíždí ze Šanghaje nejenom s plynulou čínštinou, ale i s  novými přáteli na celý život. A o to nám v LTL jde, snažíme se, aby vám tu bylo opravdu dobře.

Každý den budete mít čtyři hodiny mandarinštiny, dvě dopoledne, dvě po obědě. Je to opravdu intenzivní studium, takže půjdete v jazyce rychle nahoru. To všechno v naprostém pohodlí školy, která vám poskytne veškeré zázemí a asistenci. I naši zaměstnanci jsou z různých zemí světa, takže vám pomohou překonat i případné potíže zvyknout si na život v Číně, protože vám opravdu rozumí.  V LTL jste  v dobrých rukou po všech stránkách.

A jak velký pokrok můžete čekat? I když do Šanghaje přijedete, a neumíte čínsky ani slovo, za jeden semestr se dostanete na úroveň zkoušky HSK 3, po dvou HSK4 a mluvit budete plynně. Čím pokročilejší jste, když přijedete, tím dál se samozřejmě dostanete.  Pokud již jste na úrovni HSK4 a výše (úroveň B2), doporučujeme vám zvolit  individuální lekce čínštiny

Termíny a ceny

Data a ceny pro rok 2019:

Semestr 2020 Termíny Cena
Jarní semestr 2020 24. února 2020 – 26. června 2020 26,744 CNY
Podzimní semestr 2020 21. září 2020 – 22. ledna 2021 26,744 CNY
Jarní semestr 2021 22. února 2021 – 25. června 2021 26,744 CNY
Podzimní semestr 2021 13. září 2021 – 14. ledna 2022 26,744 CNY

Cena programu Semestr v Šanhgaji zahrnuje:

Kompletní školné, učebnice, všechny další studijní materiály

 • Podporu a asistenci 24/7
 • Možnost zapojit se všech mimoškolních aktivit
 • Asistenci při žádosti o vízum

Cena nezahrnuje: 

Naši učitelé

Na učitelích nám záleží nejvíce a má to své opodstatnění. Bez špičkových lektorů by totiž škola vůbec nedávala smysl, když studujete v LTL Mandarin School, musíte odjíždět a vidět výsledky! Učitele si hýčkáme a hlásí jich k nám skutečně hodně. Málokoho ale přijmeme. Výběrové řízení je velice náročné, samozřejmě všichni, kdo se o práci u nás ucházejí, musí splňovat základní kvalifikační předpoklady, tedy mít vystudovaný obor Výuka čínštiny jako cizího jazyka a mít několik let zkušeností. Zároveň musí prokázat, že dokáží hodiny postavit a vést zábavnou formou, studenty zaujmout a nejet pořád podle stejného mustru.

Chcete-li poznat naše učitele blíž, podívejte se na stránku  Náš tým , kde si přečtete profily nejenom lektorů, ale také o nás, dalších členech LTL týmu.

Často kladené dotazy

Jak se liší semestrální studium na LTL od studia mandarinštiny na univerzitě?

Většina našich zaměstnanců z řad cizinců semestr mandarinštiny na šanghajské nebo jiné čínské univerzitě kdysi absolvovala. Třídy byly velké, profesoři často špatně zaplacení, hodiny krátké a učební metody zastaralé. Výsledek? Pokroky se dostavovaly jen velmi pomalu.

Semestr na LTL je opravdu o něčem úplně jiném. Naším cílem je, abyste se v mandarinštině posouvali vpřed tak rychle, jak to jen jde. Třídy jsou malé, hodiny trvají 55 minut, nedržíme žádné svátky, takže nepřijdete o jediný den. Využíváme nejmodernější výukové metody, například mobilní aplikace pro psaní znaků a podobně. A to je opravdu jiné, než psát znaky jenom na papír, tady můžete rovnou opravovat, i po částech, v dnešním světě toho na papír už mnoho nenapíšete, psát znaky na mobilu či počítači, ale budete potřebovat poměrně často. Každý žák má v hodině dostatek vlastního prostoru, je v neustále interakci s lektorem.

A navíc k tomu všemu, LTL zaměstnává opravdu pouze ty nejlepší učitele v Šanghaji. Jestli šanghajská univerzita měla nějaké opravdu dobré kantory, pak už nejspíš pracují u nás, nebo u nás pracovat chtějí. Důvod je jednoduchý – platíme prostě o hodné lépe.  Což ovšem znamená, že i naše semestrální studium je dražší, než semestr na univerzitě. Pokud věříte, že zaplatit více, ale dostat se dál a učit se efektivními a moderními metodami, se vyplatí, pak zvolte LTL. My jsme si jistí, že se to vyplatí!

Kde a jak najdu v Šanghaji ubytování?

LTL nabízí pestrou škálu možností bydlení. Můžete bydlet v některém typu našich sdílených bytů, v apartmánech nebo v hostitelské rodině. Některé byty jsou v komplexu, kde bydlí i mnoho nejenom čínských, ale i zahraničních studentů. Nejoblíbenější variantou, kterou využívá 80% našich studentů, je ubytování v hostitelské rodině. Jste součástí čínské rodiny, jíte typická domácí jídla, budete členem rodiny a nahlédnete tak Číně „pod pokličku“. Je to naprosto unikátní a zajímavá zkušenost. Podívejte se na stránku Šanghaj – ubytování v rodině  , kde najdete veškeré potřebné informace. Hodně populární je také kombinace bydlení v rodině a výuka angličtiny  Jednoho člena rodiny budete šest hodin za týden učit anglicky a tím na ubytování výrazně ušetříte.

Je opravdu možné mluvit po jednom semestru v LTL plynně čínsky?

Samozřejmě, že je. Hodně to ale záleží i na vás a na tom, zda se budete studiu věnovat i po škole. Pokud se budete učit jenom ve škole a odpoledne a víkendy strávíte se svými anglicky hovořícími přáteli, bude to samozřejmě o dost těžší. Dělejte domácí úkoly, učte se, a hlavně se bavte s místními. Choďte do obchodů, restaurací, ptejte se na cestu, najděte si čínské kamarády, objevujte čínskou kulturu. To vám neuvěřitelně pomůže.

A co LTL Šanghaj a volný čas? Nebudu se nudit?
?“]

Není moc lepších míst, než Šanghaj, kde byste si mohli do nekonečna vybírat z tak pestré nabídky zábavy, možnosti jsou nekonečné. Přímo LTL pořádá týdně několik akcí – jdeme do restaurace, na výlet nebo třeba do baru. Možná se ale i sami přihlásíte do nějakého klubu, seznámíte se s místními nebo dalšími expaty. Možností je v Šanghaji nepřeberně. Ale můžete se vypravit i jinam. V okolí je mnoho měst, jež stojí za návštěvu, a vlakem jste tam za chvíli. Pokud budete chtít, můžete se na víkend vypravit i do Pekingu. Rychlovlakem jste tam za 4,5 hodiny a za dva dny se toho dá stihnout docela dost.

Budou studenti ve třídě na stejné úrovni jako já?

Jednoznačně. To je absolutní základ pro úspěšné studium čínštiny. Každý student absolvuje již před příjezdem pohovor s naší studijní ředitelkou. Díky tomu již předem zjistíme, jaká je vaše znalost jazyka, studijní cíle i preference. Tím pádem vás zařadíme opravdu tam, kam patříte, do třídy, jež vám bude vyhovovat. Pokus jste úplný začátečník, pak je to jasné, půjdete k těm, kteří – tak jako vy – ještě neumí ani slovo.

Přemýšlím, že bych se přihlásil, ale mám ještě nějaké otázky, s kým si mohu promluvit?

Jsme rádi, že jsme vás zaujali! Napište nám do Live chatu na téhle stránce, nebo nám napište a my se vám obratem ozveme.

Související odkazy

 • Peking - Skupiny

  Peking

  Studujte čínštinu v Pekingu v malých skupinkách maximálně šesti studentů. LTL Mandarin School nabízí lekce čínštiny s kvalifikovanými a zkušenými lektory, kteří jsou nejlepší ve…

  Learn More

 • Semestr v Číně

  Peking

  Studujte mandarinštinu po celý semestr! Osmnáct týdnů intenzivní výuky je efektivní cestou, jak začít plynně mluvit nebo složit zkoušky HSK3 nebo HSK4.

  Learn More

Zeptejte se nás!
 • LTL Avatar Manuel Saldaña Quintans
  Manuel Saldaña Quintans , Student Advisor

  Vítejte v LTL Mandarin School!

  Jak vám mohu pomoci?