Základní informace

Rok na střední škole v zahraničí, navíc v jedné z nejdynamičtěji se rozvíjejících zemí, v Číně, je zkušeností a zápisem do životopisu, díky nimž budete již vždy výjimeční. LTL zajišťuje studium na prestižní střední škole v Pekingu, jež připravuje studenty na vysoké školy v zahraničí.  Po roce budete plynně mluvit mandarinskou čínštinou,  budete znát čínskou kulturu i mentalitu,  najdete si přátele mezi zahraničními i čínskými studenty a získáte neocenitelnou životní zkušenost. Studentům, kteří nemají základy čínštiny doporučujeme absolvovat před nástupem do školy měsíční přípravný jazykový kurz na LTL.

Studenti bydlí v pečlivě vybraných čínských hostitelských rodinách, mají zázemí  a nepřetržitou asistenci naší jazykové školy i možnost účastnit se všech našich volnočasových akcí. Pohybují se tedy jak v čínském, tak mezinárodním prostředí.

Beijing High School

 • Studujte na prestižní čínské jazykové škole
 • Získejte přátele na celý život
 • Naučte se plynně čínsky
 • Zažijte nevšední dobrodružství
 • 24/7 asistence
 • Peking - Southwest High School

  Peking - Southwest High School

  Prestižní škola - Jedna z nejuznávanějších středních škol v Číně

  Sportovní vybavení - Fotbalové hřiště, běžecký ovál, bazén...

  Mezinárodní prostředí - Výuka probíhá v čínštině i angličtině

  Přátelství - Snadno si najdete kamarády z celého světa

 • Naučte se čínsky

  Naučte se čínsky

  Plynně - Budete odjíždět s plynulou čínštinou

  Jazykové lekce - Rozšiřte středoškolské studium o kurz čínštiny

  Individuální - Možnost individuálních lekcí

  Mluvte - Brzy ztratíte ostych a začnete používat čínštinu

 • Podpora

  Podpora

  Rodina LTL - Je nás málo, jsme jako rodina - studenti, učitelé, personál

  Stýská se vám? - Zavolejte, přijďte, přidejte se na výlet...

  Jsme místní - Místní, i když Evropané. Rozumíme vám a umíme poradit

  24/7 - Problém? Volejte ve dne v noci! Vše vyřešíme.

 • Zkušenosti

  Zkušenosti

  Etablovaní -První profesionální program pro středoškoláky v Číně

  Peking - Jsme přímo v srdci Číny

  Dostupnost - Jsme vždy k dispozici. Cokoliv je potřeba

  Organizace - Detailní informace, servis po celou dobu, žádné bloudění

Studium na střední škole v Číně je životní příležitost. Poznáte úplně jiný svět, poznáte jinou kulturu, zvyky i vzdělávací systém. Naučíte se čínsky a strávíte rok v jednom z nejrychleji se rozvíjejících měst světa.

Čínská střední škola je v mnohém odlišná od české, ale svět středoškoláků je zároveň v mnohém velmi podobný.

Střední škola

Pekingská Southwest High School je elitní střední škola, jež připravuje čínské středoškoláky na studium prestižních univerzit v zahraničí, zejména v USA. Výuka probíhá buď v mandarinské čínštině nebo v angličtině, ale protože většina studentů jsou Číňané, hlavním jazykem školy je samozřejmě čínština. Některé předměty jsou zde vyučovány podle osnov americké AP (Advanced Placement). Southwest High School je skvěle vybavená, najdete tu fotbalové hřiště, atletický ovál, dvě kvalitní jídelny a samozřejmě moderní učebny a vysoce kvalifikované učitele.

Škola nabízí i řadu volnočasových aktivit a kroužků – hudební, sportovní, tanec, malbu, kaligrafii atd. Obědy jsou zajištěny ve školní kantýně a snídaně a večeře mají studenti zajištěné v hostitelské rodině. Ve třídě je kolem dvaceti studentů a s velkou pravděpodobností s vámi ve stejné třídě nebude žádný další zahraniční student. Počítejte tedy s tím, že budete hodně populární a každý se s vámi bude chtít spřátelit a boj bude nejspíš probíhat o to, kdo si s vámi bude moci sednout.

Dostat se na tuto střední školu není jednoduché, přijímá opravdu jen velmi dobré studenty, takže počítejte s tím, že vaši spolužáci budou mít velmi dobré studijní výsledky. Není se ale čeho bát. Atmosféra školy je příjemná a o hodně uvolněnější, než na běžných čínských středních školách.  Zejména proto, že tu své žáky připravují na další studium v zahraničí. Většina  zdejších studentů je zvyklá cestovat po světě a mluví také dobře anglicky.

Fakta o Beijing Southwest Highschool

 • Počet studentů: 1,200, mezi 12 – 18 let
 • 15 minut od nejbližšího metra
 • Cca 40 minut metrem od centra
 • Založena v roce 1934, jedna z nejlepších středních škol v Pekingu
 • Důraz na mezinárodní způsob vzdělávání
 • Studenti jsou Číňané, kteří se připravují na zahraniční university
 • Některé předměty jsou vyučovány podle amerických osnov AP (Advanced Placement)

Kurz čínštiny

Než nastoupíte do školy měli byste si dopřát trochu času na to, abyste se v Pekingu zabydleli, zorientovali se ve městě, absolvovali  kurz čínštiny a získat základy nebo se zdokonalit v jazyce, v němž se budou vyučovat některé předměty.  Záleží na vás, jak dlouho předem budete chtít přijet. Může to být měsíc, ale můžete tu strávit třeba už celé prázdniny.

Úvodní kurz čínštiny probíhá v malých skupinkách, ve třídě budete s dalšími zahraničními studenty a nikdy vás nebude víc, než šest. Bydlet budete v hostitelské rodině, což vám umožní mluvit a zdokonalovat se v jazyce a konverzaci každý den. Pokud byste ale chtěli v čínštině pokročit ještě dál a intenzivněji, můžete si studium rozšířit o individuální hodiny. Adaptovat se v Pekingu vám pomohou i naše mimoškolní aktivity. Každý týden chodíme do restaurací, na karaoke, po památkách nebo o víkendu jedeme na celodenní výlet. Zapojit se můžete kdykoliv a tím pádem rychle získáte i přátele a nebudete se nikdy cítit sami. Mezinárodní komunita je tu pro vás, máte kamarády, zázemí, absolvovali jste kurz čínštiny a tak můžete v klidu vyrazit do školy. Mezi své nové spolužáky na čínské střední škole.

Pokračovat ve studiu mandarinštiny na LTL Mandarin School můžete i po nástupu na střední školu. Individuální hodiny pro vás zajistíme i o  víkendu.

Hostitelská rodina

Bydlet budete v čínské hostitelské rodině, která se o vás bude starat po celou dobu vašeho pobytu. Pokoj budete sdílet se svým „čínským sourozencem“, nebo si můžete připlatit vlastní ložnici. Bydlet v čínské rodině je úžasná příležitost, Číňané jsou velmi přátelští, prakticky okamžitě se stanete členy domácnosti a tím pádem se i velmi rychle rozmluvíte. Těšit se můžete i na pravou čínskou domácí kuchyni. Rodina se o vás velmi dobře postará, poradí vám a pomůže se vším, co bude potřeba. Blíže čínské kultuře už být nelze, poznáte zvyky, tradice, životní styl. A nejspíš získáte i přátele na celý život.

Ceny:

Jeden semestr: 76,434 CNY

Dva semestry: 124,501 CNY

Cena zahrnuje:

 • Středoškolský vzdělávací program (mezinárodní oddělení)
 • Snídaně, obědy, večeře
 • Ubytování v rodině
 • 24/7 podporu a asistenci LTL
 • Zákonného zástupce
 • Zvací dokumenty pro víza
 • Úvodní orientační den s LTL Mandarin School Peking

Další náklady

 • Školní uniforma: 1,100 CNY
 • Učebnice: cca 250 CNY
 • Školní výlet do Xianu, na Velkou čínskou zeď a další místa: 1,000 – 3,000 CNY
 • Pojištění
 • Letenky
 • Kapesné

Ubytování:

Ubytování je již zahrnuto v ceně. Bydlet budete v pokoji s čínským sourozencem, cesta do školy vám zabere maximálně 45 minut. WIFI, klimatizace, topení a další poplatky jsou již zahrnuty v ceně.

Příplatek za samostatný pokoj: 15,000 CNY/semestr net

Další možné služby a rozšíření programu

 • Přípravný kurz čínštiny (4 týdny, 20 hodin/týden): 8,528 CNY
 • Přípravný měsíc v čínské hostitelské rodině (jednolůžkový pokoj): 10,388 CNY
 • Individuální víkendové hodiny čínštiny: 17,544 CNY (80 hodin) nebo 9,216 CNY (40 hodin)

Termíny 2020

Semestr Začátek studia Konec studia
Jarní semestr 2020 14. února 2020  10. červenec 2019
Podzimní semestr 2020 31. srpna 2020 3. února 2021
Jarní semestr 2021 04. březen 2021  09. červenec 2021

Pozn.: Drobné změny v datech nelze vyloučit, termíny se řídí daty stanovenými čínským Ministerstvem školství. Mohou se tedy o nějaký den posunout.

Často kladené otázky

Co když se mi začne stýskat?

Každému se občas zasteskne po domově. Stále nás ale překvapuje, jak málo našich středoškolských studentů tenhle pocit potkává. Peking je opravdu úžasné město, člověk si tu snadno zvykne a často se mu ani nechce odjet.

I tak jsou ale začátky občas těžké. Zejména první dva týdny, kdy vám všechno připadá jiné a cizí. Jídlo je jiné, nikdo nemluví anglicky, Peking je obrovský, má jiné tempo a celkově se tu prostě cítíte „jinak“.  Během tohoto období naši studenti potřebují, abychom jim byli opravdovou oporou, jak v praktických záležitostech, tak v emocionálních. Od toho jsme tady. Abychom pomohly kdykoliv a s čímkoliv, ať už si student chce jenom popovídat nebo potřebuje poradit, jak jak vyřešit nějakou situaci. V Pekingu máme tým lidí, kteří vám rozumí. Jsou Evropané, jako vy, také sem přišli jako cizinci a tak to, co zažíváte vy, zažili před nějakým časem na vlastní kůži. Navíc se všichni pravidelně setkáváme, na výletech, společných večeřích a podobně. A během přípravného měsíce se navzájem hodně dobře poznáme, takže budeme skutečně vaší „další rodinou“.

A co Vánoce a čínský Nový rok ?

Čínský Nový rok je každý rok jindy, ale zpravidla to bývá konec ledna nebo začátek února, takže přes české vánoce probíhá standardní výuka bez jakýchkoliv změn. Prázdniny tedy mít nebudete, ale vlastně nebudete mít ani čas, aby se vám stýskalo. Chcete-li si užít vánoční atmosféru, nebojte se,  mnoho míst ve městě je nazdobených, v obchodech hrají vánoční písničky a koná se i řada adventních trhů.

V průběhu čínského Nového roku naopak volno mít budete. A pak záleží na vás. Někteří studenti létají na prázdniny domů, jiným naopak přiletí návštěva z domova a společně cestují po Číně. Samozřejmě ale můžete svátky ale strávit i se svou čínskou rodinou a zažít tradiční zvyky a oslavy.

Mohou za mnou přijet rodiče?

Samozřejmě, kdykoliv. Pomůžeme jim i se zvacími dopisy a dalšími dokumenty pro získání víz, i s organizací celého pobytu.

Mohu jet během čínského Nového roku domů?

Ano, rozhodně.

Na koho se mohu obrátit, když budu mít problém?

Samozřejmě, že na nás! I když budete studovat na střední škole, budete členem LTL komunity, pořádáme výlety, chodíme společně na večeře, na karaoke nebo do města, každý týden je několik akcí, kterých se můžete zúčastnit. Takže nás budete i dobře znát a nebudete se cítit „divně“, že se na nás s věcmi obracíte. Přijďte nebo zavolejte kdykoliv. Něco vyřešíme ve škole, uvaříme si čaj a vše probereme, ale pokud se objeví akutní problém, který je potřeba řešit hned, volejte kdykoliv, jsme na příjmu 24 hodin denně.

Jak dobře se naučím čínsky?

I když je to samozřejmě individuální, studenti, kteří stráví rok na střední škole zpravidla při odjezdu mluví zcela plynně. K tomu rozhodně přispěje i přípravný měsíční kurz, díky kterému se se svými spolužáky základně dorozumíte už první dny ve škole a své znalosti pak rozvíjíte dále. Čínštině jste vystaveni naprosto nepřetržitě. Vaši spolužáci i učitelé jsou pouze Číňané. Půjde to opravdu rychle. Brzy také zjistíte, že kromě turistických lokalit nebo čtvrtí, kde se hodně pohybují cizinci v Pekingu žijící, nemluví anglicky prakticky vůbec nikdo. Takže budete opět muset používat čínštinu. A uvidíte, že ten jazyk je ve skutečnosti o hodně snazší, než si lidé myslí.  Jde hlavně o tóny a znaky, čínská gramatika je v podstatě hodně jednoduchá.

Jak se přihlásit?

Středoškolské studium v Číně organizujeme už mnoho let a můžeme vás ujistit, že proces přihlášení není složitý. Napište nám e-mail nebo zprávu  s informacemi o vás, o tom, kdy byste chtěli do školy nastoupit a zeptejte se na cokoliv, co vám přijde důležité. Domluvíme se pak na termínu rozhovoru po Skypu, WhatsAppu nebo po telefonu, abychom vám i vašim rodičům představili středoškolský program, abyste se vy mohli na cokoliv vyptat a také abychom se navzájem lépe poznali. Až se rozhodnete, vyplníte s rodiči přihlášku, my vás zaregistrujeme do programu a připravíme vše potřebné pro získání víz. Na vás pak je zajistit si letenku a můžete vyrazit do Číny!

Jaké předměty se učí v angličtině a jaké v čínštině?

Literatura, historie, zeměpis a politické vědy jsou vyučovány v čínštině, ale matematika a přírodní vědy se vyučuje v obou jazycích – v angličtině i v čínštině. I když hodně vašich spolužáku bude mluvit plynně anglicky, stále budete v čínském prostředí a jazykem, kterým se běžně mluví, i v hodinách, bude čínština.

Jak komunikují čínští studenti online a dostanu se v Číně i na Instagram?

V Číně všichni komunikují přes WeChat. Je to tak trochu Facebook, Instagram a WhatsApp dohromady, přičemž přes tuto sociální síť je možné i platit. Snadno ji totiž propojíte s vaším bankovním účtem. Nebojte se ani toho, že byste ztratili kontakt s kamarády doma, protože Čína blokuje Facebook, Instagram či YouTube. Stačí si nainstalovat VPN a dostanete se i na tyto servery. Více o VPN se dozvíte zde.

Podobné programy

 • Letní tábory

  Pro teenagery

  LTL jazykové tábory pro mládež umožní vašemu dítěti naučit se čínsky velmi rychle. Seznámí se s Čínou a její kulturou, bude v kolektivu vrstevníků z…

  Learn More

 • Pololetní čínština

  Pro teenagery

  Za jedno pololetí v Číně se vaše dítě naučí plynně čínsky, získá prestižní certifikát HSK a do budoucna velkou konkurenční výhodu. Studenti bydlí v hostitelských rodinách a mají veškerý servis.

  Více

Zeptejte se nás!
 • LTL Avatar Manuel Saldaña Quintans
  Manuel Saldaña Quintans , Student Advisor

  Vítejte v LTL Mandarin School!

  Jak vám mohu pomoci?