Základní informace

Stáž v Číně, v Šanghaji, je výbornou pracovní zkušeností, jež vám pomůže nastartovat mezinárodní kariéru a ještě se naučíte čínsky. Žít a pracovat v jednom z nejdynamičtěji se rozvíjejících měst světa, je něco, z čeho budete těžit celý život.  Proniknete do světa čínského byznysu, budete pracovat s lidmi z celého světa a objevíte obrovskou energii, které toto město má.  Je to město neomezených možností. Stáže nabízíme ve firmách z nejrůznějších oborů a jejich délka je různá, od jednoho po šest měsíců a v programu již máte zahrnuté ubytování, asistenci při podávání žádosti o vízum, volnočasové aktivity a asistenci 24/7. Najdeme vám takovou stáž, která bude maximálně odpovídat vašim zkušenostem a preferencím, ale můžete si vybrat i z konkrétních nabídek uvedených v angličtině dole na stránce stáže v Číně.

  • Stáž v Šanghaji
  • Ubytování zajištěno
  • Pomoc se zajištěním víz
  • Komunita LTL stážistů
  • Volnočasové akce
  • 24/7 podpora
  • Stáže

    Stáže

    Výběr - Management, turistický průmysl, média, výrobní podniky

    Pozice - Obchod, marketing, inženýrství, výroba a další

    Firmy - Od malých start-upů po mezinárodní korporace

    Zkušenost - Výjimečné projekty, které zúročíte v další kariéře

  • Přátelé

    Přátelé

    Komunita - Komunita LTL stážistů bude vaší šanghajskou rodinou

    Akce - Pořádáme víkendové výlety, chodíme do barů...

    Mezinárodní - Stážisté i studenti LTL jsou z celého světa

    Přátelé - V LTL najdete přátele hned po příjezdu

  •  Všechno vám připravíme

    Všechno vám připravíme

    Je to snadné - Vytipujeme firmy a zajistíme pohovory

    Víza - Připravíme zvací dopisy pro žádost o víza

    Poradenství - Náš manažer pomůže s organizací

    Podpora - Náš tým je vždy připraven pomoci

  • Studujte čínštinu v zahraničí

    Studujte čínštinu v zahraničí

    Čínština - Mandarinština je snazší, než si myslíte

    Pokroky - Čínsky se domluvíte velmi brzy

    Spolužáci - Seznamte se dalšími lidmi, kteří se učí čínsky

    Příprava - Studium na LTL urychlí vaši adaptaci

Vaši stáž zařídíme od A do Z. Najdeme firmu, zajistíme ubytování, dokumenty potřebné pro víza do Číny, a pomůžeme vám se v Šangaji usadit a zvyknout si. Když budete cokoliv potřebovat, jsme tu pro vás, v případě nouze můžete volat ve dne i v noci. Domluvíte se s námi anglicky, takže se opravdu není čeho bát.

Znalost čínštiny není pro stáž nutná, nezbytná je ale plynulá angličtina. Případná relevantní pracovní zkušenost je samozřejmě dobrá, ale v Číně funguje mnoho věcí jinak, takže ze začátku se stejně budete leccos učit znovu.

Jak se přihlásit

Learn Business Chinese in China

Nejprve nám pošlete své krátké představení a přání, o jakou zhruba stáž a v jakém oboru máte zájem, případně samozřejmě jakékoliv otázky, které potřebujete zodpovědět. Ideální je, pokud již máte zpracované CV, ale pokud ne, připravíme je společně.

Nejpozději do druhého dne se vám ozve náš manažer stáží, který bude mít na starosti právě vás. Domluvíte se na rozhovoru po Skypu či WhatsAppu, abychom se o vašich představách a o tom, co přesně by vám vyhovovalo, dozvěděli víc.

Na základě tohoto rozhovoru se rozhodnete, o jaký typ stáže máte zájem a v jakém termínu. Pokud si budete chtít ke stáži přidat i  kurz čínštiny, pak vám náš manažer pomůžete také zvolit vhodný program.

Poté začneme hledat vhodné firmy a zařídíme vám pohovory po Skypu. Pohovorů bude několik, abychom si byli jistí, že jsme vybrali skutečně tu nejlepší firmu přesně pro vás.

Jakmile si vyberete stáž, připravíme vám smlouvu a dokumenty potřebné pro získání víz a můžete si koupit letenku. A až přiletíte, budeme vás čekat na letišti.

Ubytování

Sdílený byt – malá ložnice

Naše sdílené byty se nacházejí jen kousek od centra, jsou blízko zastávky hromadné dopravy, takže se snadno dostanete jak do práce, tak za zábavou. Pokoj budete mít sami pro sebe, koupelna je sdílená. V okolí bytů je hodně restaurací, které jsou dobré a levné. V ceně ubytování již máte zahrnuty veškeré poplatky včetně WiFi.

Ceny

Délka pobytu % sleva Stáž & ubytování (malá ložnice)
1 měsíc 0% 16,105
2 měsíce -31% 22,115
3 měsíce -41% 28,515
4 měsíce -46% 34,915
5 měsíců -49% 41,315
6 měsíců -51% 47,715
extra -60% 6,400/měsíc

Cena zahrnuje

  • Poplatek za zprostředkování stáže
  • Ubytování v malé ložnici
  • Odvoz z letiště
  • Kartu na MHD, SIM kartu
  • Jízdní kolo na celou dobu
  • 24/7 asistenci

Cena nezahrnuje: letenku, pojištění, běžné každodenní výdaje

Nadstandardní ubytování

Pokoj s koupelnou
Velká ložnice s vlastní koupelnou + 2,000 CNY / měsíc

Ubytování v rodině
Ubytování v hostitelské rodině včetně snídaní a večeří + 4,000 CNY / měsíc

Rozšíření o kurz čínštiny

Naučte se čínsky při práci
6 hodin týdně ve skupince nebo 2 individuální lekce týdně přímo u vás v kanceláři + 1,440 CNY / month

Hodně stážistů kombinuje svůj pracovní pobyt se studiem čínštiny na naší šanghajské jazykové škole mandarinštiny. fMůžete si vybrat buď  kurz v malé skupince nebo individuální kurzy.

Stáž „na poslední chvíli“

Pokud už máte pobyt v Asii naplánovaný, ale teprve na poslední chvíli jste se rozhodli, že by bylo dobré jej spojit se stáží, obraťte se na nás. Zajistíme vám vhodnou firmu do dvou týdnů. Samozřejmě je lepší, když se ozvete dříve, ale postaráme se o vás i za pět minut dvanáct.

Cena: +3000 CNY

Dostupné stáže

View more Internships

Časté dotazy

Co všechno pro mě zajistíte?

Vytipujeme vhodné firmy, zorganizujeme pohovory, zajistíme smlouvu, připravíme dokumenty potřebné pro získání víza atd. Po celou dobu příprav vám budeme k dispozici, aby váš příjezd a nástup do firmy byl co nejhladší. Samozřejmě ale to, jak si ve firmě povedete a jak se začleníte do týmu, už ovlivnit nemůžeme. To už bude na vás. Stejně jako finální výběr firmy. My vám otevřeme dveře, vy se rozhodnete, do kterých vstoupit.

Musím umět čínsky?

Ne, jazykem pracovního týmu v těchto firmách je angličtina. Mandarinštinu tedy ovládat nemusíte.

Mám kombinovat stáž se studiem?

To záleží na vás. My bychom vám to rozhodně doporučovali. Žijete v Číně. Je to ideální příležitost, jak se jazyk naučit a také jak snadno proniknout do čínské kultury a způsobu života. V kontaktu s čínštinou jste tu neustále, a tak se naučíte v krátkém čase tolik, co doma za několik let. Zjistíte, že čínština není tak obtížná, jak se říká a budete překvapeni, kolik situací budete jen po pár týdnech v kurzu v mandarinštině umět vyřešit.

Ideální je, když si kurz naplánujete hned po příjezdu do Číny. Hodně firem dává při výběru stážistů přednost těm, kteří prošli alespoň základním kurzem čínštiny, protože během něj se seznámí s Čínou, s prostředím města, kde budou pracovat a získají základní představu o tom, jak to v Číně „funguje“. Znamená to, že až nastoupíte do práce, můžete se

Jsou stáže placené?

Některé ano, jiné ne. Oficiálně v Číně není povoleno vyplácet stážistům mzdu, ale mnoho firem v Šanghaji poskytuje příspěvek na jídlo nebo další finanční benefity.  Obvykle se jedná o několik set dolarů. Ačkoliv společností, jež nabízejí stáže je v Šanghaji opravdu hodně,  poptávka stále převyšuje nabídku a firmy si tak mohou z uchazečů vybírat. I to je důvod, proč ti nejzajímavější zaměstnavatelé žádné peníze nenabízí. Nemusí. Pokud je pro vás důležité, abyste během stáže byli placeni, řekněte nám to, prosím, hned. Najdeme vám takovou. Musíte ale počítat s tím, výběr nebude zdaleka takový.

Jak dlouho dopředu se mám o stáž ucházet?

Samozřejmě s co největším předstihem. Čím více času budete mít, tím více možností z nichž si vybrat, se nám podaří vám zprostředkovat. Ale stáž vám najdeme i v případě, že se rozhodnete na poslední chvíli. V takovém případě ale budete muset být flexibilnější a nabídka bude rozhodně omezenější. Většina uchazečů se hlásí zhruba s půlročním předstihem.

Jak se mám připravit na pohovor?

Pohovor rozhodne o tom, jestli vás firma přijme nebo ne. Musíte tedy působit profesionálně a být připraveni. V první řadě si zkontrolujte, že vám funguje kamera a mikrofon. Ujistěte se také, že vás nebude nikdo rušit, že vám za zády nebudou procházet rodiče a na stůl vám během pohovoru nevyskočí kočka. Připravte si také seznam otázek, abyste se vyptali opravdu na všechno, co je pro vás důležité. Jenom tak se totiž budete moci rozhodnout, jestli zrovna tato stáž bude pro vás to pravé.

Jaká bude moje pracovní náplň?

To hodně záleží na tom, v jakém oboru pracujete a také v jakém oddělení dané společnosti. Každopádně budete pracovat na reálných projektech, protože to je, proč vás firmy najímají. Abyste byli platnými členy týmu, ne abyste jim jenom vařili kávu.

Jaká je pracovní doba?

Pracovní doba se liší firmu od firmy, ale nejběžnější pracovní týden v Šanghaji je 40 hodin týdně, od pondělí do pátku.

Budu mít nárok na dovolenou?

To záleží na vašem zaměstnavateli. Většina firem ale nemá problém dát vám nějaké volno, abyste mohli během pobytu také trochu cestovat. Určitě to je věc, na kterou se zeptejte při pohovoru.

Jaká je ideální délka stáže?

Obecně samozřejmě platí, že čím delší, tím lepší. Úplně nejlepší samozřejmě je, když si pobyt v Číně naplánujete na delší dobu, než samotnou stáž a ještě před nástupem do práce absolvujete alespoň základní kurz čínštiny. Seznámíte-li svého zaměstnavatele při pohovoru s tím, že se budete učit čínsky, může to být pro vás konkurenční výhoda. Nejkratší stáž je měsíční, ale je daleko větší smysl dávají delší stáže, protože není reálné, abyste se plně zaškolili a mohli se relevantně podílet na práci už za pouhé čtyři týdny. Samozřejmě to záleží na vás, ale většina našich stážistů zůstává dva až pět měsíců a před tím měsíc nebo dva studují čínštinu.

Zaškolí mě?

Samozřejmě vám hned na začátku kolegové vysvětlí, v čem vaše práce spočívá. Každá společnost má jiné procesy a metody zaškolení, takže je důležité i na tohle se při pohovoru vyptat.  A také zjistit, jestli přesně tahle firma a pozice, kterou byste vykonávali, odpovídá vašim dalším kariérním plánům.

Related Programs

  • Stáže v Číně

    Stáž v Číně je výjimečnou pracovní zkušeností a skvělým zápisem do CV. Pokud k tomu přidáte kurz čínštiny, budete mít v budoucí kariéře vždy konkurenční výhodu. LTL vám najde vhodnou firmu a provede vás procesem od pohovoru až po ubytování.

    Zjistit více

  • Stáže v Pekingu

    Program

    LTL Mandarin School vám pomůže najít nejvhodnější stáž odpovídající vaší kvalifikaci i kariérním záměrům. Vy si vyberete obor, my najdeme firmu. Od největších korporací po dynamické technologické start-upy a menší firmy.