Základní informace

LTL stáž v Pekingu je vhodná pro všechny, kdo chtějí pracovat v hlavním městě Číny. Nabídka společností je pestrá, od  technologických start-upů po nadnárodní korporace. Můžete zkombinovat stáž a  kurz čínštiny –  intenzivní předtím, než nastoupíte do práce, a pokračující během stáže. Domů se vrátíte s velkou pracovní zkušeností a se znalostí žádaného cizího jazyka.  LTL vám zajistí i ubytování, buď ve sdílených bytech nebo v hostitelské rodině. Vždy budete mít k dispozici zázemí naší školy, budete součástí komunity stážistů, studentů i zaměstnanců a rychle se tu tak budete cítit jako doma.

Beijing Central Business District at night

Po celý pobyt v Číně vám LTL poskytne veškerou podporu a asistenci ve všem, co bude potřeba. Pokud, kromě Pekingu uvažujete o stáži i v jiném čínském městě, podívejte se na naši nabídku stáží v Šanghaji.

 • Stáže

  Stáže

  Tým - Staňte se členy pracovního týmu v Číně

  Získejte zkušenosti - Pracujte v prestižních firmách na zajímavých projektech

  Nadnárocní - Potkejte kolegy z celého světa

  Dobrodružství - Objevte čínskou kulturu

 • Firmy

  Firmy

  Variabilita - Stáže v malých firmách i ve velkých společnostech

  Obory - Marketing, výroba, sport, zdravotnictví a další obory

  Výběr - Ryze čínská firma nebo mezinárodní? Jak chcete.

  Rychlý růst - Pekingská ekonomika roste velmi rychle

 • Organizace na klíč

  Organizace na klíč

  Pohovory - Vybereme vhodné firmy a zajistíme pohovory po Skypu

  Je to snadné - Ubytování, víza, doprava z letiště, vše zařídíme

  Podpora LTL - Provedeme vás celým obdobím příprav

  Když jste v nouzi - Volejte, jsme tu pro vás 24/7

 • Přátelství

  Přátelství

  Přátelé - Seznamte se s ostatními stážisty v LTL Peking

  Zábava - Páteční drinky, víkendové výlety a mnohem víc

  Komunita - Všichni jsou mladí a v Číně noví

  Celý svět - Stážisté LTL jsou z nejrůznějších zemí světa

Stáže v Pekingu

Zkušenost s prací v zahraničí, obzvlášť v dynamicky se rozvíjejícím hlavní městě Číny, bude vaší obrovskou kariérní výhodou. Kromě toho si tu ale užijete i spoustu zábavy a nahlédnete do úplně jiné kultury. Mezinárodní pracovní tým, zajímavé projekty, ale i noví přátelé, pestrý pekingský noční život, nové zkušenosti, lidé, zážitky – to vše, a ještě mnohem víc učiní ze stáže v Pekingu nezapomenutelné období, na něž budete vzpomínat celý život

Průběh stáže

Délka stáží, jež nabízíme, je jeden až šest měsíců. Vy si vyberete, z jakého oboru by firma měla být a v jakém oddělení byste chtěli pracovat. Po nástupu vás čeká základní zaškolení a pak už práce na konkrétních projektech. Znalost mandarinštiny není podmínkou, musíte ale mluvit plynule anglicky a také být otevřeni nové společnosti a její pracovní kultuře a pravidlům. Pracovní týden v Pekingu má zpravidla 40 hodin a soboty a neděle jsou volné. Během stáže budete mít samozřejmě k dispozici také zázemí jazykové školy LTL, budete součástí naší komunity stážistů a studentů a budete mít možnost účastnit se všech našich akcí.

Firmy

Každý uchazeč je jiný, má jiné vzdělání i požadavky, proto i nabídka našich stáží je velmi široká. Můžete pracovat v nadnárodních koncernech jako je Daimler Benz nebo Microsoft, ale také v malých a rychle se rozvíjejících start-upech, které se chystají dobýt svět. Můžete pracovat pro konzultační společnosti, nemocnice nebo třeba v marketingu čínské firmy, která chce prorazit na zahraniční trh. Možnosti jsou nevyčerpatelné.

Jak se přihlásit

Nejprve nám pošlete e-mail s informací, o jakou zhruba stáž, v jakém oboru a termínu máte zájem, případně i CV a své dotazy.Nejpozději do druhého dne se vám ozve náš poradce a domluvíte se na rozhovoru po Skypu či WhatsAppu, kde vše probereme detailněji, abychom mohli začít hledat firmy, jež odpovídají vašim představám.  Pokud si budete chtít ke stáži přidat i  kurz čínštiny, pak připravíme i studijní plán.

Jakmile budeme mít vybrané potenciální zaměstnavatele, následují pohovory po Skypu. Bude jich několik, abychom si byli jistí, že jsme vybrali skutečně tu nejlepší firmu přesně pro vás. Jakmile si vyberete stáž, připravíme vám smlouvu a dokumenty potřebné pro získání víz a můžete si koupit letenku. A až přiletíte, budeme vás čekat na letišti.

Ceny (CNY)

Délka stáže % sleva Stáž & Malá ložnice Standard
1 měsíc 0% 16,105
2 měsíce -31% 22,115
3 měsíce -41% 28,515
4 měsíce -46% 34,915
5 měsíců -49% 41,315
6 měsíců -51% 47,715
extra -60% 6,400/month

Jeden měsíc = 4 týdny

Program zahrnuje ubytování v malé ložnici sdíleného bytu, zajištění stáže v Pekingu, vyzvednutí z letiště, čínskou SIM kartu, kartu na metro, podporu 24/7, jízdní kolo na celou dobu pobytu a členství v komunitě LTL.

Zahájit stáž můžete kdykoliv v průběhu kalendářního roku.

Vyšší levely ubytování

Velká ložnice
Ubytování ve velké ložnici s vlastní koupelnou + 1,800 CNY / měsíc

Ubytování v rodině
Bydlete v čínské rodině, včetně snídaní a večeří + 1,800 CNY / měsíc

Kurz čínštiny navíc

Naučte se během stáže čínsky
6 skupinových lekcí/týden nebo 2 individuální lekce/týden ve vaší kanceláři+ 1,440 CNY / měsíc

Dostupné stáže

Více stáží zde

Co říkají naši stážisté

Daniela Buzzelli Testimony for LTL
Daniela Buzzelli
Itálie

"LTL jsem si vybrala, protože jsem věděla, že mi mohou nabídnout studijní program přesně takový, jaký se svou aktuální čínštinou potřebuji. Zároveň jsme chtěla pracovat přímo pro LTL, což se podařilo a zkušenosti, které jsem zde získala rozhodně využiji."

Pokračovat ve čtení

Často kladené dotazy

Jaká je pracovní doba?

Běžně se v Číně pracuje 40 hodin týdně. Od kolika do kolika hodin denně budete mít pracovní dobu konkrétně vy, to záleží na pravidlech vašeho zaměstnavatele. Rozhodně se na to zeptejte při pohovoru.

Mohu si vzít dovolenou?

Pokud jste na stáži měsíc, pak nejspíš ne, ale strávíte-li ve firmě měsíců několik, pak možná ano. Každá firma má v tomto trochu jinou politiku. Nezapomeňte si i tuto otázku vyjasnit během interview.

Bude moje stáž placená?

Některé stáže placené jsou, jiné ne. Obecně je v Číně zakázáno stážistům dávat klasickou výplatu, takže pokud nějaké peníze dostanete, bude to formou stravného či cestovného. Částky se různí, může to být tisíc, ale i několik tisíc CNY měsíčně. Záleží také na tom, co dané firmě nabízíte. Jste-li kvalifikovaní nebo mluvíte mandarinsky, vaše šance na to, vydělat si nějaké peníze se zvyšují. I proto je dobré kombinovat stáž se studiem a přijet do Pekingu třeba měsíc před nástupem do práce a věnovat se studiu jazyka. Pokud je pro vás klíčové, najít placenou stáž, řekněte nám prosím tuto svou podmínku hned na začátku, abychom podle toho pro vás našli vhodné uplatnění. Musíte ale počítat s tím, že ty nejzajímavější stáže vám možná uniknou, protože placené nejsou.

Musím umět čínsky?

Ne, mandarinština není pro stáž v Pekingu vyžadována. Musíte mluvit plynně anglicky a znalost jakéhokoliv dalšího jazyka je samozřejmě výhodou. Někteří zaměstnavatelé ale vyžadují, aby stážista před nástupem do práce absolvoval  v Pekingu kurz čínštiny, který mu pomůže nejenom seznámit se se základy jazyka, ale hlavně se zorientovat ve městě a zvyknout si na život v jiné kultuře. Mnoho zaměstnavatelů má špatné zkušenosti se stážisty, kteří přijeli, a hned nastoupili do práce, aniž by základně znali Peking. První týdny je tedy spíše učili orientaci v každodenních situacích života v Pekingu, než samotné pracovní náplni.

Mám si objednat i souběžný kurz čínštiny?

Můžete a nemusíte. My i zaměstnavatelé, to ale opravdu doporučujeme. Začít se učit mandarinsky, když jste v Číně, se přímo nabízí, rychleji vám to nikde nepůjde. Navíc to, co se naučíte, můžete procvičovat denně s lidmi na ulici i s kolegy v práci. Ideální je, pokud absolvujete intenzivní kurz čínštiny před začátkem stáže. Čínština je snazší, než si lidé myslí, a už po měsíci intenzivního každodenního studia budete schopni si poradit v mnoha situacích.

Kde budu bydlet?

Můžete bydlet v hostitelské rodině nebo ve sdílených bytech . Podívejte se do naší sekce ubytování v Pekingu, kde najdete veškeré informace.

Je jisté, že mi najdete vhodnou stáž?

Ano, je. Pro někoho je nabídka širší, pro někoho užší. Každý uchazeč je jiný a hledá práci v jiném oboru. Máme ale více než desetileté zkušenosti a opravdu velkou síť firem, které s námi spolupracují. Takže pokud vám řekneme, že stáž v Pekingu zajistíme, tak ji také zajistíme.

Jak bude probíhat pohovor?

Jako stážista LTL nemusíte čekat v řadě uchazečů na odpověď od firmy. Rovnou vám zprostředkujeme pohovor. Ten rozhodne o tom, zda si vás firma vybere či nikoliv. Je proto důležité působit opravdu profesionálně. Již předem si o společnosti zjistěte co nejvíce, ale také se nebojte zeptat na vše, co vás zajímá. Obě strany musí získat co nejjasnější obrázek, teprve je-li vše jasné, může spolupráce fungovat. Pohovor je jednokolový, takže na co se nezeptáte, to vědět nebudete. A to základní? Přesvědčte se, že vám funguje kamera i mikrofon, a také, že vás během pohovoru nebude nic a nikdo rušit.

Jak se mohu přihlásit?

Buď nám pošlete zprávu přes kontaktní formulář, nebo napište e-mail na adresu [email protected]. Napište, o co máte zájem a v zhruba jakém termínu a oboru a pokud máte zpracované CV, rovnou jej přiložte. Pokud nemáte, nevadí, předtím, než budeme kontaktovat zaměstnavatele, vám jej pomůžeme vytvořit. My se vám obratem ozveme a domluvíme se na dalším postupu.

V jakých oborech stáže nabízíte?

Peking je městem neomezených možností. Jsou tu firmy snad ze všech oborů, co jich na světě je, a tak tady i stážisté najdou širokou nabídku. Můžete pracovat v exportu/importu, právních službách, cestovním ruchu, ve školství, marketingu, obchodě, IT, sportu, zdravotnictví a podobně. Jsme v hlavním městě největší země světa a jedné z nejdynamičtějších ekonomik současnosti. Kde jinde by měla být nabídka pestřejší…

Další možnosti

 • Stáže v Číně

  Stáž v Číně je výjimečnou pracovní zkušeností a skvělým zápisem do CV. Pokud k tomu přidáte kurz čínštiny, budete mít v budoucí kariéře vždy konkurenční výhodu. LTL vám najde vhodnou firmu a provede vás procesem od pohovoru až po ubytování.

  Zjistit více

 • Stáže v Šanghaji

  Program

  Stáží v Šanghaji získáte výbornou pracovní zkušenost, pomůže vám nastartovat mezinárodní kariéru a ještě se naučíte čínsky. Žít a pracovat v jednom z nejdynamičtěji se rozvíjejících měst světa, je něco, z čeho budete těžit celý život. 

  Zjistit více