Základní informace

Chcete nastartovat kariéru? Jste připraveni na dobrodružství, otevřeni novým znalostem a chcete si vyzkoušet život v zahraničí a práci okusit úplně jinou pracovní atmosféru?

Pokud mluvíte plynně anglicky a je vám alespoň 18 let, pak je stáž v Číně ideální příležitostí! LTL vám najde firmu, zajistí pohovory i případný kurz čínštiny.

Nejkratší stáže jsou měsíční, nejdelší půlroční. Mluvit čínsky nemusíte, je to výhoda, ale rozhodně ne nutnost.

Hlavní výhodou stáží s LTL je fakt, že se nemusíte vůbec o nic starat. Vše zorganizujeme, vytipujeme vhodné firmy, dohodneme pohovory, zajistíme ubytování  a zapojit se můžete i do našich volnočasových aktivit. Navíc jsme tu pro vás nepřetržitě, v případě potřeby volejte kdykoliv.

Jsme si naprosto jistí, že vám najdeme stáž, která je vhodná právě pro vás. Ubytujeme vás v místě, z něhož se do práce pohodlně dostanete veřejnou dopravou a poskytneme vám zázemí naší školy, zde najdete přátele, pomocnou ruku i možnost, vyrazit s partou ven. A co si odvezete? Velmi zajímavý zápis do CV, neocenitelnou zkušenost, znalost čínštiny a zážitek na celý život!

 • Proč na stáž do Číny

  Buďte v čele - Nejrychlejší ekonomika světa

  Mix - Starodávná kultura i naprostá moderna

  Vystupte z davu - Čína v CV zapůsobí na každého!

  Objevujte - Poznáte úžasná místa

  Studium - Nejlepší možnost, jak se naučit čínsky

 • Proč přes LTL

  Nabídka - Široký výběr stáží v mnoha oborech

  Čistá hlava - Bydlení, doprava z letiště, vše v ceně

  Servis - Zákaznický servis před příjezdem i v Číně

  Rodina LTL - Buďte součástí naší mezinárodní komunity

  Vyžití - Spousta společných akcí (většina zdarma)

LTL stáže v Číně

Stáž v Číně je životní zkušeností. Do svého CV tím získáte působivou pracovní zkušenost a zároveň objevíte svět mezinárodního byznysu, ale i tisíciletou kulturu. A získáte přátele z celého světa.

1. krok – Napište

Napište nám e-mail s popisem pozice, oboru a místa a také data, kdy byste rádi stáž absolvovali. Zeptejte se na cokoli, co vás napadne. Spojíme se s vámi, probereme možnosti a vaše očekávání, a vy se rozhodnete, jaký program by pro vás byl nejlepší.

2. krok – Zorganizujeme

LTL vybere vhodné firmy a zorganizuje vám Skype pohovory. Tolik, kolik bude potřeba než si vyberete společnost a pozici, jež vám bude vyhovovat. Pak připravíme smlouvu, zajistíme vám dokumenty potřebné pro získání víz a vybavíme vás všemi informacemi, jež potřebujete.

3. krok – Přijedete

Budeme vás čekat na letišti a dovezeme vás až na ubytování. V pondělí pořádáme uvítací snídani, kde se seznámíte s dalšími stážisty a našimi novými studenty, zjistíte možnosti našich volnočasových aktivit a poznáte náš tým, který tu bude po celou dobu pro vás.

Možnosti a ceny

LTL nabízí dva základní programy stáží. Kombinace Stáž & Ubytování je dostupná v délce od čtyř týdnů a kromě ubytování vám samozřejmě poskytujeme standardní asistenci a zázemí LTL.  Program Semestrální stáž nabízíme v délce 16 – 22 týdnů a kromě ubytování obsahuje již i čtyřtýdenní intenzivní jazykový kurz čínštiny.  Více informací a ceny najdete níže.

Čtyři týdny až jeden rok

Tento program je velmi flexibilní a snadno dostupný. Zprostředkujeme vám stáž v délce od čtyř týdnů po celoroční pobyty. Cena zahrnuje:

 • Zajištění stáže ve vybrané firmě v Pekingu nebo Šanghaji
 • Ubytování v malé ložnici sdíleného bytu po celou dobu pobytu
 • Odvoz z letiště v Pekingu či Šanghaji
 • Asistence 24/7 po celou dobu pobytu
 • Podklady pro žádost o víza
 • Možnost zúčastnit se akcí LTL

Bydlet budete v malé ložnici sdíleného bytu, v blízkosti  univerzity, pouze několik zastávek od Pekingské byznys čtvrti (Beijing Central Business District). Veškeré lůžkoviny a ručníky jsou k dispozici. V ceně jsou již zahrnuty i veškeré poplatky za energie či odpady a samozřejmě WiFi. Koupelna je sdílená. Vašimi spolubydlícími budou buďto čínští studenti nebo naši další stážisté. Klasickými kuchyněmi tyto byty vybaveny nejsou. K dispozici je pouze varná konvice a mikrovlnná trouba. V bezprostředním okolí je ale opravdu hodně dobrých a levných restaurací.

Ceny (CNY):

Délka pobytu % sleva Stáž & Malá ložnice sdíleného bytu
1 měsíc 0% 16,105
2 měsíc -31% 22,115
3 měsíce -41% 28,515
4 měsíce -46% 34,915
5 měsíců -49% 41,315
6 měsíců -51% 47,715
extra -60% 6,400/měsíc

Pokud jste si vybrali Šanghaj, je třeba počítat s tím,  že ceny pronájmů jsou v Šanghaji vyšší než v Pekingu a ceny ubytování jsou zde o 150CNY/týden vyšší.

Rozšíření programu

Program Stáž + ubytování je možné rozšířit o kurz čínštiny či zvolit jinou variantu ubytování než sdílený byt.

Semestrální stáž

internship-in-china

Délka semestrální stáže je minimálně 16 týdnů. Po příjezdu do Číny absolvujete čtyřtýdenní intenzivní kurz čínštiny v naší jazykové škole v Pekingu nebo Šanghaji. Po tuto dobu budete ubytování buď v rodině (skvělá volba pro ty, kteří chtějí proniknout do skutečného života v Číně), nebo v našich sdílených bytech (levnější možnost).

Kurz čínštiny probíhá v malých skupinkách (max. 6 studentů). Denně, od pondělí do pátku, máte 4 vyučovací hodiny (55 min). Samozřejmě vás zařadíme do skupiny, která odpovídá vaší stávající úrovni čínštiny. Během tohoto měsíce si nejenom osvojíte základy čínštiny, ale zejména se zorientujete ve městě, naučíte se používat veřejnou dopravu a podobně. A mezi studenty LTL získáte první přátele a zapojíte se do volnočasových aktivit.

Po těchto čtyřech týdnech, kdy máte v ceně i ubytování, vám zdarma pomůžeme najít další bydlení, které vám bude vyhovovat. Můžete ale samozřejmě zůstat i v bytě či rodině, kde jste bydleli v průběhu prvního měsíce. Pokud máte zájem o tuto možnost, řekněte nám to včas, abychom ubytování neobsadili někým jiným.

A začínáte chodit do práce! Vaše jazykové studium tím ale nekončí. I nadále budete studovat na LTL čínštinu. Máte šest hodin čínštiny týdně, tři dny v týdnu po dvou hodinách ve skupinovém kurzu. To vám pomůže i nadále se zlepšovat v mandarinštině. Pokud vám nebudou skupinové kurzy vyhovovat, ať už časově, nebo dáváte přednost individuální výuce, můžete je nahradit dvěma individuálními hodinami týdně. Buď ve škole, nebo za vámi lektor přijede do kanceláře či domů.

Co je zahrnuto v ceně:

 • Doprava z letiště
 •  Čtyřtýdenní přípravný kurz čínštiny v Pekingu či Šanghaji, včetně ubytování
 • Stáž ve firmě, vybrané před příjezdem do Číny
 • Šest lekcí čínštiny týdně v průběhu celé stáže
 • Assistance with finding accommodation for the duration of your internship
 • Asistence a podpora 24/7
 • Vystavení dokumentů potřebných pro víza
 • Možnost využívat zázemí LTL jazykové školy
 • Možnost účastnit se našich společenských akcí
Délka stáže Stáž & Malá ložnice se sdílenou koupelnou Stáž & Velká ložnice s vlasní koupelnou Stáž & Ubytování v rodině včetně snídaní a večeří
4 měsíce 21,204 23,304 26,876
5 měsíců 22,644 24,744 28,316
6 měsíců 24,804 26,904 30,476
7 měsíců 26,244 28,344 31,916
+1 týden 360 360 360

Poznámka: Jeden měsíc = Čtyři týdny

Pokud jste si vybrali Šanghaj, je třeba vzhledem k vyšším cenám nájmů v Šanghaji přičíst k ceně za každý týden ubytování zde 150 CNY.

Oba programy již zahrnují měsíční intenzivní program mandarinštiny, na nějž navazuje stáž a pokračovací kurz čínštiny.

Časté otázky

Budu mít nárok na dovolenou?

To záleží na tom, jak dlouho budete ve firmě pracovat a jaká má daná firma pravidla. Rozhodně se na to zeptejte během pohovoru.

Jsou stáže v Číně placené?

I toto záleží na firmě, kam nastoupíte. Některé vám výplatu dají, jiné třeba nabízejí nějaké peníze na pokrytí nákladu na stravování. Ale některé stáže jsou neplacené. Zeptejte se na tyto podmínky během pohovoru, abyste věděli, je to jedna z nejdůležitějších otázek, na kterých se musíte se zaměstnavatelem shodnout a obě strany musejí mít jasno, že s podmínkami souhlasí.

Doporučujete přibrat si ke stáži ještě kurz čínštiny?

Určitě ano, ale je to přirozeně na vás. Studium čínštiny v Číně je skvělým zápisem do vašeho CV a jednoznačně bude vaší konkurenční výhodou. A kromě toho se vám se základy čínštiny bude během pobytu v Číně mnohem snáze fungovat, dokážete se zeptat na cestu nebo se domluvíte v obchodě. Pro samotnou práci čínštinu potřebovat nebudete, stačí angličtina, ale samozřejmě i kolegové ocení, když nějaké to slovíčko znát budete.

Opravdu se podaří najít mi vhodnou stáž?

Každý uchazeč je jiný, ale se zajišťováním stáží v Číně máme více než deset let zkušeností, takže se nám opravdu daří vytipovat firmu optimální právě pro vás.

V jakém oboru budu pracovat?

Čína je zemí příležitostí a nabídka stáží je opravdu široká. Může se jednat o obchod, právní služby, marketing, zdravotnictví, výrobní průmysl, technické pozice, vzdělání, překlady a tlumočnictví, import/export, sport a mnoho dalších odvětví. Čína je dynamická země, která se rychle rozvíjí a možnosti, jak nastartovat či rozvíjet svou kariéru jsou zde opravdu nepřeberné.

Jsou někde dostupné recenze vašich stážistů?

Ano, najdete je v angličtině zde: Recenze stážistů.

Volba města

 • Zkoušky HSK

  LTL Program

  Pak je tu specializovaný přípravný kurz LTL. Učit vás budou lektoři, kteří přesně vědí, jakou slovní zásobu i gramatiku budete potřebovat a jakým způsobem vás připravit, abyste uspěli.

  Zjistit více

 • Čínská víza

  Services

  Pokud jste o čínské vízum ještě nežádali, může to být pro vás poměrně náročný proces. Poskytneme vám veškerou podporu, návody, jak žádost vyplnit a jaké dokumenty k ní doložit.

  Zjistit více

Zeptejte se nás!
 • LTL Avatar Alexander Krasnov
  Alexander Krasnov, Student Advisor

  Vítejte v LTL Mandarin School!

  Jak vám mohu pomoci?