Základní informace

Máme roky zkušeností, sami jsme cizinci, kteří se do Šanghaje přistěhovali. Takže skutečně víme, jak se postarat o to, aby váš  příjezd a zabydlení se byly co nejsnazší. Budete možná narážet na kulturní rozdíly, jazykovou bariéru nebo se vám bude zdát složité se ve městě zorientovat. Ať už by to bylo cokoliv, dejte vědět, pomůžeme vám.

Nabízíme spoustu služeb, které vám ze začátku pomohou, ať už se jedná o dopravu z letiště, zajištění čínské SIM karty nebo třeba karty na metro.

Řadu služeb si můžete přiobjednat samostatně, níže jsou ale popsány dva nejpopulárnější “balíčky”, díky nimž se v Šanghaji usadíte naprosto bez problémů.

Šanghaj – standardní balíček služeb:

 • Dopravu z letiště či nádraží – Náš řidič vás vyzvedne přímo na letišti a doveze vás až na adresu vašeho ubytování.
 • SIM kartu s předplaceným balíčkem dat (700 MB) a 50 volnými minutami
 • Kartu na metro a MHD – Můžete ji rovnou začít používat, je na ní již obnos, který vám stačí na 20 až 25 cest po městě.
 • Otevření bankovního účtu – Chcete-li si zřídit čínský bankovní účet, dojdeme s vámi do banky a vše zařídíme. Mít místní účet se vám vyplatí, platit pak můžete jednoduše přes mobilní aplikaci WeChat nebo AliPay a nebudete potřebovat hotovost.  S těmito aplikacemi se v Číně žije mnohem pohodlněji než bez nich. Zahraniční platební karty neberou všude, budete stále potřebovat hotovost. Mobilem tu dnes ale zaplatíte už i u pouličních prodavačů.
 • Policejní registrace –  Všichni cizinci se po příjezdu do Číny musí zaregistrovat na policii. S tím vám samozřejmě také pomůžeme.
 • Kolo – Ofo, Mobike and Bluegogo – to jsou sdílená kola v Šanghaji. Pomůžeme vám se zajištěním vhodné mobilní aplikace, abyste mohli využívat sdílená kola. Je to běžný způsob dopravy, kola jsou dostupná všude a je jich opravdu hodně.
 • Mapa Šanghaje – turistická mapa s plánem metra
 • Látková taška –  Číňané takovou používají po celé generace. Je tak akorát velká, abyste v ní mohli nosit nákup nebo třeba učebnice.
Cena standardního balíčku je – 1,815 CNY

Šanghaj – balíček služeb Komfort

Remove the strain of jetlag
Zbavte se po příjezdu únavy

Něco příjemného navíc? Rozšiřte si standardní balíček o následující služby:

 • Měsíční členství ve fitness centru – Máme štěstí, že krásné fitko s bazénem a hřištěm na basket je hnedka vedle školy. Skvělá možnost, jak si po celodenním studiu vyčistit hlavu.
 • VIP karta do nemocnice– Když budete potřebovat doktora, vždy půjdete do mezinárodní nemocnice. Mluví tu anglicky a díky naší kartě nebudete muset čekat ve frontě.
 • Masáž– Jestli vám něco pomůže překonat únavu z cesty a také časový posun, pak je to masáž v Masážním studiu čínské medicíny. V ceně balíčku máte LTL máte buď celotělovou masáž nebo masáž nohou. Co si vyberete je na vás.
Cena balíčku Komfort – 2,915CNY

DOPRAVA Z LETIŠTĚ 

Airport pick-up with LTL - Arrive to your accommodation in comfortLTL vás vyzvedne z letiště – Pohodlně se dostanete až do místa bydliště

Pokud nepotřebujete žádné další služby, zajistíme pro vás odvoz z letiště jako samostatnou službu. Díky tomu nebudete nikde bloudit, ani se dohadovat s taxikáři o ceně. Náš řidič vás doveze až ke dveřím vašeho ubytování v Šanghaji

 • Dovezeme vás až ke dveřím
 • Jezdíme z každého důležitého místa
  • Shanghai Hongqiao International Airport
  • Shanghai Pudong International Airport
  • Shanghai Railway Station
  • Shanghai Hongqiao Railway Station
  • Shanghai South Railway Station

Pozn. Pokud jste si zakoupili jeden z příjezdových balíčků, máte již dopravu z letiště v ceně. 

Cena dopravy – 300CNY

Poznámka – Příjezdy v nočních hodinách tj. mezi 7 hodinou večerní a 8 hodinou ranní zajišťujeme s příplatkem 200 CNY k běžné ceně.

Šanghaj – balíček „Seznamte se“

Někdo se seznamuje jedna dvě, někomu trvá, než se osmělí a kamarády najde. Čínští přátelé vám pomohou zabít dvě mouchy jednou ranou.  Budete se dobře bavit a ještě si zlepšíte čínstinu.

Jestli patříte k uzavřenějším povahám a přesto byste rádi trávili čas s někým místním, kdo by vám ukázal město, nezoufejte, seznámíme vás. Najdeme vám do začátku dva  parťáky se stejnými zájmy a koníčky a díky tomu se síť vašich pekingských přátel začne rychle rozrůstat.

Jazyková výměna – Učíte se navzájem

Parťák, s nímž budete hlavně mluvit. Také vás vezme do baru nebo půjdete na výlet, ale jeho hlavním úkolem je, rozmluvit vás. Je to oboustranně výhodné. On se dozví spoustu věcí o Evropě, o České republice a naší kultuře. Vy zae nahlédnete pod pokličku čínské kultuře a životu v Šanghaji. Zaručujeme, že bavit vás to bude oba!

Ambasador

Kamarád, který vám představí Šanghaj. Člověk který tu žije, má podobné koníčky a zájmy jako vy. Takového vám najdeme.  Díky němu nebudete po škole jen  ak sami bloumat ulicemi nebo trávit čas v uzavřené bublině zahraničních studentů a expatů.

Cena balíčku „Seznamte se“ – 900 CNY

Za co tady platíte?  Za to, že vám vytipujeme vhodné potenciální kamarády, se stejnými zájmy a pohledem na svět, někoho, kdo na vás bude mít dostatek času a bude vám jej chtít věnovat. Představíme vás, zorganizujeme první setkání. Pak už to bude na vás. Většinou to funguje a přátelství trvá i po návratu studentů z Číny.

Často kladené otázky

Click Here to Reveal Answer

I když je letiště v Šanghaji obrovské a lidí hodně, nemusíte se bát. Řidič na vás bude čekat v příletové hale, bude mít ceduli s vaším jménem a určitě se najdete. Popíšeme mu zhruba, jak vypadáte, takže se po vás bude sám rozhlížet a rozhodně se neminete.

Příjezdový balíček

Stačí vám pas, protože půjdeme pro SIM kartu a do banky. Jinak nepotřebujete nic speciálního, chcete-li vezměte si počítač, svačinu a psací potřeby. Všechno ostatní dostanete v LTL.

Balíček Seznamte se - Kdy se se svými novými přáteli setkám?

Zorganizujeme společný oběd nebo večeři co nejdříve po vašem příjezdu do Číny. Poznáte se a budete mít dostatek času naplánovat si společné aktivity.

Balíček Seznamte se - Proč mi představíte dva lidi?

Oba vybereme tak, aby k vám co nejlépe seděli. Zájmy, vzděláním i věkem. Ale jak si sednete po lidské stránce, to se odhaduje jen těžko a záleží to na obou stranách. Když vám představíme dva lidi, je vždycky větší šance, že si s někým opravdu padnete do noty.

Seznamte se - Kdo jsou ti lidé?

To záleží na tom, s kým si myslíme, že vám to bude nejlépe „klapat“. Mohou to být studenti místní univerzity, možná mladí lidé na začátku své profesní kariéry nebo to bude některý z našich vlastních kamarádů, který se chce seznamovat s novými lidmi, vyrazit s nimi třeba na drink nebo za poznáním.

Seznamte se- Můžete zaručit, že se z nás stanou opravdoví přátelé?

To bohužel nemůžeme. A myslíme si, že asi chápete proč. Uděláme, co bude v našich silách. Získat čínské přátele je výzva, ale lidé, s nimiž vás seznámíme, se spřátelit chtějí. Takže cesta je otevřená, vaše přátelství a společně strávený čas vám také rozhodně pomohou zlepšit se v čínštině. A kvůli tomu tady přeci jste.

Related Pages

 • Čínská víza

  Services

  Pokud jste o čínské vízum ještě nežádali, může to být pro vás poměrně náročný proces. Poskytneme vám veškerou podporu, návody, jak žádost vyplnit a jaké…

  Learn More

 • Volný čas

  Šanghaj

  S LTL si užijete i po škole spoustu zábavy. Chodíme společně do restaurací, muzeí, barů, jezdíme na víkendové výlety a ukážeme vám i "svatební trh".…

  Learn More

Zeptejte se nás!
 • LTL Avatar Manuel Saldaña Quintans
  Manuel Saldaña Quintans , Student Advisor

  Vítejte v LTL Mandarin School!

  Jak vám mohu pomoci?