Základní informace

Chcete na rok do zahraničí? Studium v Číně vás posune vpřed obrovským tempem. Nejenom díky škole samotné, ale zejména díky tomu, že se naučíte žít ve zcela odlišné kultuře, v jedné z nejdynamičtěji se rozvíjejících zemí světa. Ve všech ročních programech LTL vám poskytneme veškerou podporu a pomoc. Také jsme kdysi byli cizinci, kteří se do Číny teprve přistěhovali.

Nabízíme čtyři různé programy ročního studia v Číně, každý z nich sleduje jiný cíl. Se svými spolužáky strávíte celý rok, nejspíš z vás budou také dobří přátelé. Společně se totiž budete nejenom učit čínsky, ale také poznávat život v Číně. A za ten rok toho spolu zažijete opravdu hodně.

Gap year in China

 • Zažijte opravdovou Čínu
 • Studujte v zahraničí
 • Ponořte se do čínštiny
 • Naučte se mluvit opravdu plynně
 • Vyberte si jeden z našich čtyř programů
 • Najděte si přátele z celého světa

Možná byste se rádi naučili čínsky a získali pracovní zkušenosti, co takhle vyjet do Číny na stáž? Možná se chcete naplno vrhnout do čínštiny a poznat skutečnou Čínu. Místa, kde na cizince nenarazíte a jinak než čínsky tam nikdo nemluví. Nebo máte jiné plány, chcete spojit studium a cestování. Rok v Číně vám dá opravdu hodně po všech stránkách. Kromě všeho jiného může nabídnout i cestu časem – poznejte 5 000 let starou civilizaci…

 • Životní zkušenost

  Životní zkušenost

  Zažijte Čínu – Objevte "Říši středu"

  Čtyři typy programů – Něco pro každého

  Naučte se čínsky – Budete mluvit opravdu plynně

  Přátelé na celý život – Navažte nová přátelství, se spolužáky i učiteli

 • Profesionálové v oboru

  Profesionálové v oboru

  Lektoři – Plně certifikovaní lektoři posunou vaše znalosti rychle vpřed

  Zaměstnanci – Vždy ochotní pomoci a poradit

  Studenti – Naši studenti mají motivaci, učí se a to nastartuje i vás

  Komunita – Učitelé, studenti i zaměstnanci, rádi spolu zajdeme i na pivo

 • Naučte se čínsky v Číně

  Naučte se čínsky v Číně

  Peking – Tisíciletá historie a Velká čínská zeď

  Šanghaj – Metropole byznysu, světová ve všech ohledech

  Chengde – Opravdový poklad LTL - žádné cizí vlivy, žádná angličtina

  Všechno v jednom – Chyťte šanci za pačesy a vyrazte studovat do Číny

 • Podpora 24/7

  Podpora 24/7

  Zaměstnanci – Čínu známe skrz na skrz, pomůžeme vám se vším

  Rodina LTL – Zaměstnanci, učitelé, studenti, jsme jeden tým

  Servis – WiFi, káva, čaj a dokonce i pivo (po 17 h) máte zdarma

  Místo – Všechny školy jsou v centru, doprava je snadná

Celkem nabízíme čtyři různé roční programy. Všechny vás rozhodně posunou dál v jazyce, výuka angličtiny může zase být vaší první zahraniční pracovní zkušeností. Program „Roční čínština na maximum“ vám umožní bydlet hned ve dvou čínských velkoměstech, v Pekingu a Šanghaji, a na závěr se přestěhovat do Chengde, kde za celé měsíce nepotkáte ani jednoho jediného cizince. „Rok na jazykové škole“ je program, který nabízí 36 týdnů intenzivního studia na LTL, po těchto dvou semestrech budete mluvit čínsky skutečně plynně.  Pokud chcete získat první pracovní zkušenost a zároveň studovat čínštinu, pak je pro vás ideální kombinací program „Vyučuj angličtinu v Číně. A jestli máte trochu jiné plány, tak se nám ozvěte, kombinovat se dá všechno. Připravíme ideální čínský rok přesně pro vás.

Ať už si vyberete kterýkoliv z našich programů, jedno je jasné. Čeká vás nezapomenutelný rok prožitý v jedné z nejvýjimečnějších a nejrychleji se rozvíjejících zemí světa!

Roční čínština na maximum

Naučte se plynně čínsky a zažijte opravdové čínské dobrodružství. Ochutnejte život v hektických velkoměstech, kde se potkávají technologie a byznys s historií starou tisíce let a pak se ponořte do úplně jiného světa v malém horském Chengde (pozor, ne v Chengdu), ve městě, kde není žádný Starbucks ani McDonalds, a kde nikdo nemluví jinak, než čínsky.

Část první: Peking/Šanghaj

Vaše první cesta povede do Pekingu nebo Šanghaje, co si vyberete. Tady se aklimatizujete, přivyknete nové kultuře i životnímu stylu. To samo o sobě je velké dobrodružství, na které budete vždycky vzpomínat. Šanghaj, se svými mrakodrapy i evropskou architekturou, lidmi z celého světa, kteří tu pracují či studují je strhující a návyková. Peking, ač stejně velký, je jiný. Tady se potkává moderní svět s tisíciletou čínskou historií. Tady jsou nejcennější památky, historie, kterou je potřeba poznat. Ať už se rozhodnete pro kterékoliv z těchto měst, nebudete litovat. Stane se vám druhým domovem

Část druhá: Chengde

A pak vás „hodíme do vody“. Přesněji – pošleme do Chengde.  Tohle, na čínské poměry, malé město s pouhým půl milionem obyvatel, je zcela izolované od jakýchkoliv vnějších vlivů. Tady cizince nepotkáte a budete tak zcela pohlceni čínskou kulturou a čínštinou, budete ji žít a dýchat, neuniknete.  Jestli si ale nejste jistí, že chcete být skutečně 24/7 v čínštině , pak pro vás Chengde není správná volba. Je to totiž “skutečná Čína”, tempo je pomalé, lidé přátelští, mandarinština, kterou tu lidé mluví, je tou nejstandardnější mandarinštinou, jaká existuje. Chengde je navíc zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Tohle město je esencí Číny, životního stylu, zvyků, tradic. Myslete na to,  že tady se prostě jinak, než čínsky, nedomluvíte.

Kdy mohu začít?

Termín zahájení kurzů závisí na městě, do kterého dorazíte. Kontaktujte nás a my vám poskytneme další podrobnosti o tom, kdy můžete začít s LTL.

Ceník

Ceny jsou uvedeny vždy na tři nebo na šest měsíců a zahrnují také zpáteční vlakovou jízdenku z Pekingu/Šanghaje do Chengde a „Příjezdový balíček služeb“, o němž se dozvíte více na stránce další služby.

Celková délka Peking/Šanghaj Chengde Cena vCNY
3 měsíce „Na maximum“ 6 týdnů skupinový kurz 6 týdnů individuální kurz 35,730
6 měsíců „Na maximum“ 12 týdnů skupinový kurz 12 týdnů individuální kurz 67,830

Ceník ubytování

V programu „Čínština na maximum“ nabízíme více typů ubytování, můžete si vybrat buď bydlení v hostitelské rodině nebo ve sdílených bytech.  Naše sdílené byty jsou skvělou možností pro ty, kteří hledají levnější variantu. Ubytování v rodině je dražší, ale velmi unikátní možnost, jak poznat čínskou kulturu a mluvit čínsky i mimo školu. Budete-li bydlet v rodině, máte již v ceně i snídaně a večeře. Máte-li jakákoliv omezení, týkající se jídla, řekněte nám to předem. Zjistíme vám vhodnou rodinu i v případě, že jste vegetariáni, vegani nebo máte jakákoliv dietní omezení.

Délka pobytu Peking/Šanghaj Chengde Cena
3 měsíce 6 týdnů sdílený byt 6 týdnů v rodině 25,967
3 měsíce 6 týdnů v rodině 6 týdnů v rodině 31,054
6 měsíců 12 týdnů sdílený byt 12 týdnů v rodině 47,160
6 měsíců 12 týdnů v rodině 12 týdnů v rodině 52,560

Roční jazykové studium

Studujte čínštinu v Číně v dvousemestrálním programu univerzitního typu. Mluvit budete plynně a v rámci studia si můžete složit i mezinárodně uznávanou zkoušku HSK.  Studium probíhá v našich malých skupinových kurzech , kde je maximálně šest studentů, ale v průměru pouze tři. Díky tomu má každý ze studentů dostatek prostoru a lektor se mu může intenzivně věnovat.

Každý den budete mít čtyři hodiny čínštiny, týdně tedy 20 lekcí. Jeden semestr má 18 týdnů a vy se tedy budete čínsky učit plných 36 týdnů! Velkou výhodou LTL Mandarin school je fakt, že nevedeme žádné svátky – ani evropské ani čínské. Máme otevřeno 365 dnů v roce a vy tedy neztrácíte čas, ale ke studiu využijete doslova každý den! Učit se ale nebudete jenom ve školní lavici. Pokud si – a  my to opravdu doporučujeme – zvolíte   ubytování v rodině , budete mluvit čínsky prakticky nepřetržitě. Po takto strávených 36 týdnech byste měli být schopni složit zkoušku HSK 4/5 i v případě, že jste přijeli jako úplní začátečníci. A to znamená, že již čínštinu ovládáte zcela plynně.

Termíny

Termín zahájení kurzů závisí na městě, do kterého dorazíte. Kontaktujte nás a my vám poskytneme další podrobnosti o tom, kdy můžete začít s LTL.

Ceny

Ceny ročního jazykového studia jsou stejné Pekingu i Šanghaji. Pokud budete mít zájem, zajistíme vám také ubytování v čínské hostitelské rodině. Stačí nás kontaktovat a na všem se domluvíme.  Tuto možnost využívá asi 80% našich studentů, protože jim to umožní autentický kontakt s Čínou, čínskou kulturou a také nepřetržitou možnost a nutnost čínštinu používat v každodenním životě.

Samozřejmě je možné zvolit i jednosemestrální studium v rozsahu 18 týdnů. Informace k tomuto typu studia najdete na stránce  Semestr v Pekingu a Semestr v Šanghaji .

Program bez ubytování: 46,512 CNY Program včetně ubytování na 36 (Sdílený byt, malá ložnice): 79,776 CNY

Cena programu Roční jazykové studium čínštiny zahrnuje:

Kombinace – studuj čínštinu, vyučuj angličtinu

Ideální možnost pro ty, kteří chtějí studovat čínštinu v Číně za rozumné peníze, a ještě získat první zahraniční pracovní zkušenost. Celkem strávíte v Číně 22 týdnů s tím, že první čtyři se budete intenzivně učit čínsky na LTL v Pekingu nebo Šanghaji, záleží, které město si vyberete, a jakmile získáte základy čínštiny, přesunete se do některého menšího města mimo Peking nebo Šanghaj a budete 18 týdnů vyučovat angličtinu.

Toto je výborná příležitost pro všechny, kteří chtějí poznat úžasnou čínskou historii a kulturu, naučit se jazyk a přitom ušetřit. LTL vám poskytne ubytování a kapesné 2 000 CNY měsíčně. Vy za to budete učit angličtinu čínské studenty. Pokud nechcete platit za pobyt v Číně velké peníze, je toto ta správná možnost.

Cena kombinace programu studium čínštiny a výuka angličtiny – 15,000CNY

Cena zahrnuje:

 • Skupinový kurz v délce čtyř týdnů (max. 6 studentů)
 • Sdílený byt (malá ložnice) v Pekingu nebo Šanghaji
 • 18 týdnů výuky angličtiny v jiném městě než v Pekingu nebo Šanghaji
 • Ubytování zdarma a měsíční „kapesné“2000 CNY “ po dobu, kdy budete vyučovat
 • Doprava z Pekingu nebo Šanghaje do města, kde budete vyučovat
 • Podpora týmu LTL 24/7
 • Doprava z letiště do místa ubytování

Kdy mohu začít?

Termín zahájení kurzů závisí na městě, do kterého dorazíte. Kontaktujte nás a my vám poskytneme další podrobnosti o tom, kdy můžete začít s LTL.

Sestav si rok na míru

Nevažte se na žádný z nabízených programů a dopřejte si rok přesně takový, jaký chcete právě vy! Můžete začít třeba fancy Šanghají, 15 týdnů se učit čínsky v jednom z nejfantastičtějších měst světa. Pak se můžete přesunout na stejně dlouhou dobu do Pekingu a po ultramoderním čínském městě se ponořit do dávné historie a čínské kultury a na závěr pak zažít Čínu takovou, jaká byla – a mnohde ještě je – bez jakýchkoliv cizích vlivů. Bez Starbucksu, bez cizinců, bez angličtiny…“Po takovém roce budete nejenom plynně mluvit čínsky, mít i ty nejvyšší možné zkoušky, ale také nezapomenutelný zážitek a obrovskou zkušenost.

Ale váš rok v Asii může vypadat i úplně jinak, můžete studovat mandarinštinu na LTL Taiwan, můžete kombinovat studium a stáž, různá města, různé programy na různě dlouho. Zkrátka, možností je nepřeberně, a záleží jen na tom, co vás láká nejvíce.

Co můžete kombinovat?

Často kladené otázky

Budu moci během roku cestovat po Číně

Samozřejmě. Nemůžete strávit rok v Číně aniž byste tuto úžasnou zemi také poznávali. Čína, to je mnoho světů v jednom. Peking, Šanghaj, nedotčené Chengde, hory, moře, Velká čínská zeď… Čím více toho poznáte, tím úžasnější vám tahle země přijde a tím větší zážitky si odvezete.

Můžete se třeba vypravit na do Xianu a prohlédnout si Terakotovou armádu, navštívit zahrady v Suzhou nebo zajet a pivní festival do Qingdaa. Pokud zde budete i v období Čínského nového roku, pak budete mít na cesty po Číně i výrazně více času, můžete navštívit třeba hrobky dynastie Ming v Nanjingu nebo jet ještě dál, třeba do Himalájí a Tibetu. Čína je obrovská a má toho opravdu hodně co nabídnout.

Probíhají kurzy také o Vánocích?

Číňané Vánoce neslaví, takže většina škol i institucí je otevřená a i v LTL se učí normálně. Pokud ale budete chtít jet na Vánoce domů, není to problém. Je ale potřeba nám to dát vědět ještě před  odjezdem do Číny, abychom tomu mohli přizpůsobit váš program.  China.

Jaké jsou životní náklady v Pekingu, Šanghaji a Chengde?

Asi vás nepřekvapí, že Chengde je ze všech tří zmiňovaných měst nejlevnější. Tady můžete žít opravdu „na vysoké noze“ a přitom utratit opravdu docela málo. Peking, coby hlavní město, a Šanghaj, světová metropole byznysu jsou samozřejmě výrazně dražší, ale i tak tu můžete žít za rozumné peníze. Budete-li jíst v místních restauracích čínské jídlo, není to drahé. Pokud vás ale zlákají hamburgery a steaky a každodenní káva ve Starbucksu, pak jsou náklady samozřejmě vyšší.

Jak si najdu přátele?

To je jednoduché. Přátele si snadno získáte mezi spolužáky v LTL kurzech, společně chodíme na jídlo, jezdíme na výlety nebo pořádáme filmové večery. Často se k nám přidají i lektoři a další zaměstnanci školy. LTL je komunita sama o sobě, všichni jsou tu velmi otevření a ostatní studenti jsou ve stejné situaci jako vy – sami na druhém konci světa. Takže, proč nevyrazit do víru dění společně?

Pomůžete mi sestavit ideální roční program?

Samozřejmě. Pokud chcete jakkoliv poradit, probrat, jaký program by byl nejvhodnější právě pro vás, spojte se s námi, ať už přes chat nebo e-mail a my vám představíme všechny možnosti, které lze kombinovat a vy si vyberete to, co by nejvíce vyhovovalo právě vám.

Jak fungují stáže v Číně?

Pokud máte zájem o kombinaci studia čínštiny a stáže v Číně, pak je nutné, abychom se spojili a domluvili se v jakém oboru byste chtěli pracovat a v jakém městě. Na základě toho vám zajistíme stáž v takové firmě, která nejvíce odpovídá  vašim požadavkům a představám. Ozvěte se nám, to je nejsnazší cesta, jak probrat všechny možnosti a najít pro vás to správné řešení.

Mohu čekat, že po roce s LTL v Číně budu mluvit plynně?

Nestane se to samo o sobě, budete si to muset „odpracovat“, ale za 36 měsíců v Číně to samozřejmě je možné pohodlně dokázat. Obzvlášť, budete-li bydlet v hostitelské rodině , to váš pokrok rapidně zrychlí, protože budete muset hodně mluvit čínsky i mimo školu. Základem je, snažit se  být v kontaktu s čínštinou neustále, mluvit s lidmi na ulici, v obchodech, kde to jen jde. A samozřejmě také poctivě dělat domácí úkoly.  Většina našich studentů, i když přijedou jako začátečníci, je schopna po roce složit zkoušky HSK4.

Hodně to tedy záleží na vás. A jestli chcete, tak toho dosáhnete. Občas to bude těžké, ale nevzdávejte to. Zvládnete to!

Další programy

 • Semestr v Číně

  Peking

  Studujte mandarinštinu po celý semestr! Osmnáct týdnů intenzivní výuky je efektivní cestou, jak začít plynně mluvit nebo složit zkoušky HSK3 nebo HSK4.

  Learn More

Zeptejte se nás!
 • LTL Avatar Manuel Saldaña Quintans
  Manuel Saldaña Quintans , Student Advisor

  Vítejte v LTL Mandarin School!

  Jak vám mohu pomoci?