Základní informace

Poslat dítě studovat do Číny je bezesporu velké rozhodnutí. Znalost mandarinštiny je ale stále žádanější a může být do budoucna velkou konkurenční výhodou. Proto jsme připravili speciální programy pro teenagery, takové, aby se naučili jazyk, byli v bezpečí a měli veškerý komfort.

Každý teenager je jiný. Jsme zvyklí s nimi pracovat, poskytnout jim oporu i pochopení, když se jim stýská. Některé děti mají trochu jiná pravidla než jiné, to vždy záleží na dohodě a přání rodičů. Zásadní je, aby tu dětem bylo dobře, bezpečně a svůj pobyt si maximálně užily.

Families learning Chinese in Beijing

 • Program LTL Právní zástupce
 • Rodiče nás mohou kdykoli zastihnout
 • 24/7 pomoc v případě nouze
 • Detailní příprava před odjezdem
 • Přijet mohou i rodiče
 • Zábava a volný čas s LTL
 • Bezpečí

  Bezpečí

  Vy rozhodujete - Rodiče určují pravidla, vycházky atd.

  My se staráme - Zdraví a bezpečnost jsou naše priorita

  Čína - Jedna z nejbezpečnějších zemí světa

  Možnosti - Můžete mít doprovod do školy, dohled 24/7

 • Opora

  Opora

  Dostupní - Rodiče nás mohou kdykoliv kontaktovat

  24/7 - Jsme neustále k dispozici. v případě potřeby ve dne v noci

  Asistence - Od zajištění SIM karty po policejní registraci, pomůžeme

  Komunita LTL - Jsme jako rodina, vašemu dítěti tu bude fajn

 • Rychlý jazykový pokrok

  Rychlý jazykový pokrok

  Vzdělávací program - Strukturovaný, organizovaný, efektivní

  Naši učitelé - profesionální, certifikovaní, motivovaní rodilí mluvčí

  Malé skupinky - V průměru tři, nikdy víc než šest studentů

  Na míru - Výuka čínštiny přesně pro vaše dítě

 • Zábava

  Zábava

  Zábavné hodiny - Interaktivní výuka, různorodé materiály

  Motivace- Co se děti naučí, to hned využijí v praxi

  Kamarádi - Přátelství s teenagery z celého světa

  Jiný svět - Děti objevují Čínu během mnoha společných aktivit

Nabízíme více programů čínštiny pro děti a teenagery. Všechny spojuje to, že děti jsou u nás v bezpečném a příjemném prostředí, výuka je baví a přináší výsledky. Děti i rodiče nás mohou kdykoliv zastihnout, se vším pomůžeme a vše zajistíme. Váš potomek se nikdy nebude cítit sám. Pokud jej nebudete osobně doprovázet, pak je třeba mít místního zákonného zástupce.

LTL zákonný zástupce vašeho dítětě

Studenti mladší osmnácti let mohou využít náš program LTL Zákonný zástupce. Zákonným zástupcem vašeho dítěte se po dobu pobytu stane jeden z členů LTL týmu. Ten se o dítě postará, je mu k dispozici a bude mu pomáhat během celého pobytu v Číně. Má také vaše oprávnění dítě zastupovat v zásadních záležitostech, jako je policejní registrace, vízové záležitosti, nebo, je-li třeba, doprovod k lékaři či do nemocnice, zkrátka všude tam, kde je vyžadována přítomnost zákonného zástupce

Program LTL Zákonný zástupce zahrnuje

 • Zástupce, který poskytuje dítěti doplňkovou pomoc kdykoliv  v případě potřeby
 • Je hlavní kontaktní a zodpovědnou osobou pro rodiče, na cokoliv se chcete zeptat, studijní výsledky, ubytování, rodina, pocity dítěte, kontaktujte tohoto zástupce.
 • Podpora ve zdravotních otázkách: Je-li dítě nemocné, zástupce jej doprovodí do mezinárodní nemocnice, vyplní a podepíše vše potřebné atd. V čínských mezinárodních nemocnicích není možné přijmout dítě do 18. let bez doprovodu zákonného zástupce. Zástupce je dítěti k dispozici 24/7.
 • Zajistí policejní registraci. Cizinci mladší 18. let nejsou v Číně oprávněni registrovat se sami.
 • Vyzvednutí z letiště: Nejenom, že vaše dítě na letišti vyzvedneme, ale přesvědčíme se přímo u přepážky, že je vše v pořádku, dítě má všechna zavazadla atp.

Poznámka: Zákonný zástupce je k dispozici kdykoliv je potřeba. Není to ale tak, že by s vaším dítětem byl 24 hodin denně coby dozor.

Příjezdový balíček

Pokud jede vaše dítě do Číny poprvé, doporučujeme zakoupit Příjezdový balíček, který obsahuje SIM Kartu, zajištění bankovního účtu atd.

Balíček „Seznamte se“

Tato služba je na začátku pobytu užitečná zejména pro děti, kterým dělá problémy seznámit se. My mu do začátku vytipujeme čínské dítě podobného věku i zájmů,které mu pomůže poznat město a bude jeho prvním čínským kamarádem. Možná i kamarádem na celý život.

Programy pro rodiny

Přijeďte do Číny se svým potomkem a užijte si tu dovolenou celá rodina. Vše vám pomůžeme zorganizovat. Od dokumentů pro získání víz po ubytování v Pekingu, Šanghaji či Chengde.  Kontaktujte nás , předáme vám více informací.

Letní tábory s čínštinou

Pošlete své dítě v létě do Číny! Naše programy letní čínština  v Pekingu jsou ideální příležitostí, jak je seznámit s Čínou i mandarinskou čínštinou, nebo, pokud se už učí, jak vyzkoušet čínštinu v praxi. Můžete samozřejmě také přijet s nimi

Programy pro teenagery

Studenti starší 15 let mohou navštěvovat naše standardní skupinové nebo individuální kurzy čínštiny v Pekingu, Šanghaji či Tchaipei. Ubytováni jsou vždy v naší hostitelské rodině, abychom si byli jistí, že je o ně postaráno a že na ně někdo dohlédne. Pro děti  mladší 16. let je povinné mít také LTL zákonného zástupce. Pro šestnáctileté a sedmnáctileté to doporučujeme, ale povinné to není. Studenti mohou přijet kdykoliv v průběhu roku a zůstat jak dlouho jim vyhovuje, dva týdny nebo celý rok. Více o našich kurzech čínštiny zjistíte na stránce Kurzy čínštiny v Pekingu a Kurzy čínštiny v Šanghaji.

Často kladené otázky

Mohu určit pravidla, která mé dítě musí dodržovat?

Samozřejmě. Předtím, než vaše dítě přijede do Číny, zašleme vám dotazník pro rodiče, kam definujete pravidla, která má dítě dodržovat.

Je Čína bezpečná země?

Čína patří k nejbezpečnějším zemím světa. Co je tu ale chaotičtější než  mnohde jinde, je doprava. Upozorněte dítě na to, aby si dávalo pozor při přecházení atp. Také je třeba počítat s tím, že jen málo lidí v Číně mluví anglicky.

Co když mé dítě onemocní?

Jak v Pekingu, tak v Šanghaji jsou velmi dobré mezinárodní nemocnice, kde lékaři i sestry mluví anglicky a péče je na velmi vysoké úrovni. Tyto nemocnice však nejsou levné, proto své dítě rozhodně dobře pojistěte i na léčebné výlohy. Dítě nikdy nepůjde k doktorovi samo, vždy jej doprovodíme, ve dne či v noci. Jedna naše česká studentka byla hospitalizovaná v Pekingu, její zkušenost nejen s nemocnicí, ale i pojišťovnou, si můžete přečíst zde.

Na koho se mám obrátit, potřebuji-li se na něco zeptat?

Po celý pobyt je dítě v kontaktu a pod dozorem buď studijního poradce nebo našeho zákonného zástupce. V případě nutnosti jsme k zastižení nepřetržitě. Pokud se nejedná o urgentní  záležitost, pak kdykoliv během dne.

Co když mé dítě něco provede, sobě či jiným?

Bezpečnost je naší absolutní prioritou. Tady není možné dělat kompromisy. Dosud se nic takového nepřihodilo, ale pokud by student ohrozil sám sebe nebo někoho dalšího a existovalo by podezření, že se to může opakovat, bude se muset dítě okamžitě vrátit domů.

Proč musí studenti mladší 18.let bydlet v hostitelské rodině?

Čínské rodiny se o teenagery výborně starají. Jsou zárukou nejenom bezpečného, ale i velmi přátelského rodinného prostředí, postarají se o to, aby dítě mělo dobré jídlo a také mu umožní poznat čínskou kulturu, historii i životní styl. V neposlední řadě rodina na dítě také dohlédne a vy si můžete být jistí, že váš potomek dodržuje stanovená pravidla.

Jak vybíráte hostitelské rodiny?

Hostitelské rodiny LTL Mandarin School jsou tím, co nás odlišuje. 80% našich studentů bydlí právě v rodinách, které nejenom pečlivě vybíráme, ale mnohé jsou to dokonce rodiny našich zaměstnanců či přátel. Spolupracujeme s nimi dlouhodobě a pravidelně je také navštěvujeme, proto jsme si vždy jistí, že o vaše děti bude dobře postaráno a budou v bezpečí.

Musím dítěti zajistit zdravotní pojištění?

To je naprosto nezbytné. Prosím, ujistěte se, že toto pojištění zahrnuje i ošetření na mezinárodních klinikách v Číně.

Podobné programy

Zeptejte se nás!
 • LTL Avatar Manuel Saldaña Quintans
  Manuel Saldaña Quintans , Student Advisor

  Vítejte v LTL Mandarin School!

  Jak vám mohu pomoci?