Základní informace

Když odjíždíte do Číny studovat mandarinštinu, potřebujete mnohem víc, než jenom zajištěný kurz a bydlení. „Zařídit se“ v cizině není snadné nikdy, v Číně si navíc budete zvykat na úplně jinou kulturu, kde věci nefungují stejně, jako u nás. Pokud s jazykem teprve začínáte, bude vám život zpočátku komplikovat i jazyková bariéra.

Nemusíte se ale vůbec bát, v LTL vám se vším rádi pomůžeme.

Nabízíme spoustu služeb, které vám ze začátku pomohou, ať už se jedná o dopravu z letiště, zajištění čínské SIM karty nebo třeba karty na metro.

Řadu služeb si můžete přiobjednat samostatně, níže jsou ale popsány dva nejpopulárnější „balíčky“, díky nimž bude vaše aklimatizace v Pekingu naprosto bezstarostná.

Teacher Sofia and Teacher Alwin with their students

Příjezdový balíček  Standard 

Standardní balíček zahrnuje :

 • SIM kartu s předplaceným balíčkem dat a volnými minutami
 • Dopravu z letiště – Náš řidič vás vyzvedne přímo na letišti a doveze vás až na adresu vašeho ubytování.
 • Kartu na metro a MHD – Můžete ji rovnou začít používat, je na ní již obnos, který vám stačí na 15 až 20 cest po městě.
 • Otevření bankovního účtu – Chcete-li si zřídit čínský bankovní účet, dojdeme s vámi do banky a vše zařídíme. Mít místní účet se vám vyplatí, platit pak můžete jednoduše přes mobilní aplikaci WeChat nebo AliPay a nebudete potřebovat hotovost.  S těmito aplikacemi se v Číně žije mnohem pohodlněji než bez nich. Zahraniční platební karty neberou všude, budete stále potřebovat hotovost. Mobilem tu dnes ale zaplatíte už i u pouličních prodavačů.
 • Policejní registrace –  Všichni cizinci se po příjezdu do Číny musí zaregistrovat na policii. S tím vám samozřejmě také pomůžeme.
 • Kolo – buďto vám na dobu pobytu zapůjčíme kolo školní, nebo vám pomůžeme se zajištěním vhodné mobilní aplikace, abyste mohli využívat sdílená kola. Je to běžný způsob dopravy, kola jsou dostupná všude a je jich opravdu hodně.
 • Mapa Pekingu – turistická mapa Pekingu s plánem metra
 • Látková taška –  Číňané takovou používají po celé generace. Je tak akorát velká, abyste v ní mohli nosit náku nebo třeba učebnice.
 • Skříňka zdarma
 • Vlastní školní hrneček

POZNÁMKA – Balíček Standard je automaticky obsažen v ceně kurzů  Extrémní čínština  a Kombinace měst

Cena balíčku Standard – 1,815 CNY

Příjezdový balíček Komfort 

Jedná se o rozšířený balíček Standard. Navíc zde najdete:

 • Masáž – Odpočiňte si a užijte si celotělovou masáž nebo masáž nohou. Čínská masáž je výjimečným zážitkem
 • Nemocniční VIP karta – Díky této kartě nebudete v mezinárodní nemocnici čekat ve frontě
 • Měsíční členství ve Fitness centru – Zacvičte si hned po škole nebo třeba během pauzy na oběd. Fitko je hned u školy.
Cena balíčku Komfort – 2,915 CNY

Odvoz z letiště 

Airport pick-up with LTL - Arrive to your accommodation in comfort
Vyzvedneme vás z letiště  a dovezeme až ke dveřím ubytování

Pokud nepotřebujete žádné další šlužby, zajistíme pro vás odvoz z letiště jako samostatnou službu

  • Vyzvednutí řidičem přímo na letišti, doprava až do místa ubytování
  • Nemusíte nikde přesedat, jedete až domů
  • Netahejte se s kufry hromadnou dopravou
  • Neriskujte, že zabloudíte
  • Bez starostí dojedete až ke dveřím
  • Dojedeme pro vás na kterékoliv pekingské letiště či vlakové nádraží

LTL neúčtuje žádné poplatky navíc. Cena je stejná, ať přijedete kdykoliv. Žádné příplatky za přílet v noci nebo brzy ráno. Ideální je ale samozřejmě příjezd během dne, mezi 10 ráno a 6 odpoledne, obzvláště, pokud hned druhý den začínáte chodit do školy.

Cena dopravy z letiště – 300 CNY

Peking „Seznamte se“

Někdo se seznamuje jedna dvě, někomu trvá, než se osmělí a kamarády najde. Mít čínské přátele je nejenom fajn, ale pro pokroky v jazyce i hodně důležité.

Jestli patříte k uzavřenějším povahám a přesto byste rádi trávili čas s někým místním, kdo by vám ukázal město, nezoufejte, seznámíme vás. Najdeme vám do začátku dva  parťáky se stejnými zájmy a koníčky a díky tomu se síť vašich pekingských přátel začne rychle rozrůstat.

Ambasador

Kamarád, který vás seznámí s Pekingem. Kamarád, co tady žije, ví kam na jídlo i za zábavou. A přesně to dělají naši čínští ambasadoři. Vybereme vám někoho se stejnými zájmy a koníčky, jaké máte vy.  Díky němu nebudete po škole jen tak sami bloumat ulicemi nebo trávit čas v uzavřené bublině zahraničních studentů a expatů.

Jazyková výměna – Učíte se navzájem

Kromě ambasadora vám opatříme ještě studenta, který rád poznává cizí kultury a možná se chce naučit i něco anglicky. Možná, že s ním také vyrazíte do baru. Hlavní ale je, abyste spolu mluvili. Obohacující je  to pro oba! Vždyť on se také dozví spoustu nového. Možná, že v Evropě nikdy nebyl a díky vám poprvé ochutná třeba české pivo nebo svíčkovou (v Pekingu jsou hnedle dvě české restaurace). Dozví se, jak se u nás žije a vy se díky němu dozvíte zase spoustu nového o čínské kultuře. Zaručujeme, že bavit vás to bude oba!

Cena služby Studentský amabasador– 900 CNY

Za co tady platíte?  Za to, že vám vytipujeme vhodné potenciální kamarády –  se stejnými zájmy a pohledem na svět –  někoho, kdo na vás bude mít dostatek času a bude vám jej chtít věnovat. Ale – jestli se z toho přátelství doopravdy vyvine, to je už na vás. Přátelství není na prodej, musíte si ho vybudovat. My se vám budeme snažit maximálně pomoci a představíme vám člověka, s nímž by to mohlo fungovat. Ostatně naši bývalí studenti to potvrzují. Mnozí zůstali se svými ambasadory v kontaktu i po návratu z Číny, protože se z nich stali opravdu dobří přátelé. Je to i v našem zájmu, díky čínským přátelům se v jazyce posunete dopředu zase o něco rychleji. A to chceme přeci všichni!

Často kladené otázky

Příjezdový balíček? Jak na letišti najdu svého řidiče?

I když budete po cestě unavení a na letišti je neustále plno lidí, nebojte se, že byste se se řidičem nenašli. Vyzvednete zavazado, projdete celní kontrolou a když vstoupíte do příletové haly, uvidíte čekající řidiče. Jeden z nich bude držet ceduli s vaším jménem. Opravdu tam je. Jestli ho na první pohled nevidíte, nevadí, on vás také hledá a určitě zhruba ví, koho tak asi vyhlíží. Nebojte se, najdete se.

Příjezdový balíček - Co si mám vzít první den do školy s sebou?

Veškeré studijní materiály a učebnice dostanete ve škole. Takže stačí, když si přinesete cestovní pas, psací potřeby a sešit. Nic více nepotřebujete.

Seznamte se - Jak se se svým ambasadorem setkám?

Zorganizujeme pro vás uvítací večeři. Tam se potkáte, poznáte a domluvíte se, co a kdy byste společně mohli podniknout.

Seznamte se - Proč dva lidé?

Protože máte dvakrát větší šanci najít kamaráda na celý život. My vás propojíme na základě zájmů, věku, nebo životních postojů. Dál už je to na vás. S jedním z nich se možná bude lépe mluvit o sportu a s druhým zase zajdete třeba na čínskou operu.

Seznamte se- Kdo jsou ti dva?

To hodně záleží na tom, jací jste, a co nám o sobě prozradíte vy sami. Podle toho vybereme kandidáty, kteří se k vám potenciálně nejvíce hodí. Možná to budou univerzitní studenti, kteří chtějí najít kamarády ze zahraničí, mohou to být i mladí lidé, co začínají pracovat a chtějí se seznámit s lidmi, kteří s nimi mohou sdílet své pracovní zkušenosti. Najdeme vám někoho, kdo se k vám bude hodit. Nebojte se.

Seznamte se - Můžete zaručit, že se spřátelíme?

Samozřejmě, že ne. Seznámíme vás, zorganizujeme vaše první setkání,  zarezervujeme stůl v restauraci. Přátelství už ale bude na vás. Je asi snadnější otevřít s lidem ze stejné kultury, někomu, kdo je z tak odlišné části světa, jako je Čína, ale dejte tomu šanci. Vyplatí se to a většině našich studentů se to i podařilo!

Related Pages

 • Čínská víza

  Services

  Pokud jste o čínské vízum ještě nežádali, může to být pro vás poměrně náročný proces. Poskytneme vám veškerou podporu, návody, jak žádost vyplnit a jaké…

  Learn More

Zeptejte se nás!
 • LTL Avatar Manuel Saldaña Quintans
  Manuel Saldaña Quintans , Student Advisor

  Vítejte v LTL Mandarin School!

  Jak vám mohu pomoci?