Základní informace

Není úplně jednoduché dostat se do takového prostření, kde vás nebude od čínštiny vůbec nic a nikdo rušit či odvádět. Ani v Číně. Pokud jste již v čínštině alespoň mírně pokročilí a chcete se do čínského prostředí skutečně ponořit, musíte být připraveni jít trochu do extrému. Nesmíte mít žádné spolužáky, ani studovat ve škole, kde se o přestávce potkáte s cizinci. Musíte být v místě, kde není žádná zahraniční komunita a místní nemluví anglicky. A samozřejmě – musí to být místo, kde se mluví standardní čínštinou, ne žádným dialektem. A k tomu všemu – musí to být také zajímavé místo, kde budete mít co dělat a svůj pobyt si užijete. A přesně takový je náš program Čínština na maximum.

You will always be the only foreigner in Chengde!

 • Jenom Čína a Číňané
 • Bydlení v rodině
 • Čínští přátelé
 • Žádní cizinci
 • Žádná angličtina
 • Žádný Starbucks
 • Čínština 24/7
 • Žádná angličtina

  Žádná angličtina

  Pouze čínština - nemáte možnost mluvit anglicky

  Místní kultura - nebudete turista, budete jako místní

  Žádní cizinci - kromě vás už jenom Číňané

  Garantujeme - žádné pokušení přejít do angličtiny

 • Rapidní jazykové pokroky

  Rapidní jazykové pokroky

  Rychle - neexistuje rychlejší cesta, jak se naučit čínsky

  Mluvení - vaše konverzační dovednosti půjdou každým dnem

  Výslovnost - budete obklopeni pouze rodilými mluvčími

  Jako místní - inernetový slang či memes - naučíte se "dnešní" čínštinu

 • Kultura

  Kultura

  Čínská kultura -staňte se součástí skutečného života v Číně

  Prožijte Čínu - mluvte, žijte i sněte v čínštině.

  Objevujte - zažijte Čínu tak, jako málokdo jiný

  Skutečná Čína - autentický způsob, jak tu dnes lidé žijí

 • Podpora

  Podpora

  Organizace - vše zařídíme, vy se soustředíte pouze na čínštinu

  Individuální - pobyt na míru, nikdo další nemá stejný program

  Podpora - místní tým vám pomůže se usadit a najít si přátele

  Bezpečí - asistence v angličtině 24/7 Budete-li v nouzi, volejte kdykoliv

Chci být v kontaktu jenom s čínštinou. Jak to zařídit?

Skutečně se ponořit do života v Číně a do čínštiny, není úplně jednoduché.  Velmi pravděpodobně budou vašimi prvními přáteli v Číně cizinci a ne Číňané. To vyplývá už ze samotné povahy jazykové školy, která je určena právě cizincům. S tím souvisí fakt, že zahraniční studenti mají často tendenci uzavírat se do své vlastní společné bubliny, která si je kulturně blízká a tak sami sebe šidí o kontakt s místními i s čínštinou. Pokud se v tomto „cizineckém prostředí“ přirozeně objeví nějací Číňané, budou to pravděpodobně lidé, kteří již mají nějakou zkušenost s cestováním, otevřené názory na svět a také mluví anglicky.

Totéž může být problém ve všech velkých čínských městech, kde žije velká komunita cizinců, kteří vytvářejí svá vlastní „města ve městě“. Mezi nimi se toho mnoho nenaučíte.

Ve městech jako je Harbin či Guilin je cizinců jenom pár, a většinou jsou to právě studenti. To vede k tomu, že k sobě mají navzájem ještě blíž a ještě více se uzavírají před ostatními. Takže je potřeba vypravit se na místo, kde budete skutečně sami a za celý pobyt na cizince nenarazíte. I jeden jediný by totiž vaši „výpravu do duše Číny“ pokazil. Pouze budete-li opravdu sami mezi Číňany, máte šanci. Budete mluvit každý den, celý den  a pouze s místními. Nebudete mít jinou volbu. Budete chtít jít večer ven? Na večeři nebo do klubu? O víkendu na výlet? Můžete, s místními. Přátele si najdete rychle. I tady je ale třeba být opatrní – záleží totiž na místě, kam se vypravíte, například na jihu, ve městech jako je Kunming, Guilin nebo Guangzhou mluví lidé místními dialekty, které jsou velmi odlišné od standardní čínštiny. Ačkoliv jste už v čínštině hodně daleko, nebudete nejspíš rozumět, a budete se cítit frustrovaní a demotivovaní.

Za ta léta, kdy se výuce čínštiny věnujeme, jsme zažili bezpočet studentů, kterým výše uvedené překážky komplikovali pokrok v čínštině, braly jim možnost mluvit, najít si čínské přátele a vytěžit ze svého pobytu zde maximum

My jsme se to rozhodli změnit!

Jak se skutečně ponořit do čínštiny?

In Chengde you can enjoy full immersion - No English spoken anywhere

Jak dosáhnout opravdového „ponoření se do čínštiny“? Na vlastní pěst to není snadné. Proto jsme připravili program  LTL extrémní čínština , který zaručuje, že vás od studia mandarinštiny nebude rušit žádný cizinec, a že budete v místě, kde se používá standardní čínština. Tento program jsme připravovali dlouho, nebylo to jednoduché. Ale podařilo se!

Našli jsme město, splňující podmínky:   Chengde

Chengde (承德) – právě zde byla mandarinština v roce 1952 kodifikována a zdejší obyvatelé tedy mluví tou nejstandardnější čínštinou v celé Číně. Zároveň téměř nikdo, kromě Číňanů, o existenci tohoto města nemá ani tušení.  Částečně proto, že Chengde lidé často zaměňují za Chengdu (成都), což zní v angličtině či češtině velmi podobně. Chengdu je ve světě známé hlavně díky chovu pand velkých a leží na jihovýchodě Číny. V Chengde nejsou žádné zahraniční firmy,  žádní cizinci. Můžete tu strávit roky a nenarazit ani na jednoho.  Místní nemluví anglicky a bez mandarinštiny se tu tedy v žádném případě neobejdete.

Pak jsme sestavili program. Všechny hodiny jsou individuální, takže nebudete mít žádné spolužáky, s nimiž byste mohli mluvit jinak, než čínsky. Pokud bude v Chendge najednou více našich studentů (max. do 10), v půlmilionovém městě se nejspíš nepotkáte. Hodiny neprobíhají ve škole. Buď za vámi chodí lektor domů nebo se scházíte v  čajovně. Na oběd se spolužáky tedy opravdu nezajdete.

Dvoufázový program

Extrémní čínština s LTL je programem, který nastartuje vaši mandarinštinu ve dvou, zpravidla stejně dlouhých etapách (např. dva týdny v Pekingu, dva v Chengde). Nejdříve si užijete život v hlavním městě Číny, dosáhnete velkých jazykových pokroků díky našim prvotřídním lektorům a pak se přesunete do města, kde nikdo nemluví jinak, než čínsky, a kde kromě vás nežijí vůbec žádní cizinci. Ať už chcete zůstat měsíc nebo celý rok, tahle kombinace je rozhodně nezapomenutelným zážitkem.

V Pekingu navštívíte nejznámější čínské památky, seznámíte se s kulturou, ale také prožijete nezapomenutelné dny v obrovském a neustále se proměňujícím městě. V jednom z nejzajímavějších měst světa. V Chengde vás bude čekat úplně jiný svět. Město obklopené horami, Čína bez doteku jakýchkoliv cizích vlivů. Bude to výzva.

Na začátku vám ale pomůžeme se v ryze čínském prostředí usadit tak, abyste se necítili sami. Ještě před odjezdem se vás vyptáme na to, co rádi děláte ve volném čase nebo co byste třeba během pobytu v Chengde rádi vyzkoušeli. A pak vás propojíme s lidmi, kteří mají stejné zájmy. Může to být cokoliv. Můžete chodit hrát s místními fotbal, chodit zpívat do kostela, přidat se k turistickým výpravám nebo třeba chodit po restauracích s těmi, co rádi jedí. A takových je v Chengde opravdu hodně.

V Chengde budete v čínštině opravdu nepřetržitě. Budete mluvit, poslouchat a prožívat čínštinu 24 hodin denně. A to je to, o co nám v LTL jde. Lidé se nás často ptají, a většinou pochybují, zda je opravdu možné dostat se z nuly na HSK 6 během jediného roku. Odpověď? Ano, je. A to je náš cíl. Extrémně se ponořit do jazyka, tak, aby vám skutečně pronikl pod kůži. Ostatně podívejte se na video naší studentky Anthei, jaká byla její cesta od úplných začátků k HSK 6 za jediný rok.

Extrémní čínština – ceník (CNY)

Délka Standardní Individuální Intenzivní
4 týdny 17,032 21,662 26,049
6 týdnů 22,765 29,375 35,638
8 týdnů 27,914 36,303 44,250
10 týdnů 32,522 42,503 51,959
12 týdnů 36,630 48,030 58,830
14 týdnů 42,130 55,430 68,030
16 týdnů 47,630 62,830 77,230
+2 týdny +5,500 / 2 týdny +7,400 / 2 týdny +9,200 / 2 týdny

Cena zahrnuje: Příjezdový balíček Standard Peking & Chengde, dopravu z Pekingu do Chengde a zpátky vlakem, kurzovné a studijní materiály, dopravu z letiště a nepřetržitou asistenci týmu LTL.

Cena nezahrnuje: Ubytování

Pozn.: Žádné další skryté poplatky. Vše již máte v ceně, kurzovné, učebnice, všechny registrace a podobně. Žádné příplatky za zprostředkování ubytování, hlavní sezónu a podobně.

Ubytování

Pokud zvolíte ubytování v rodině, stanete se členem čínské domácnosti, proniknete do čínského životního stylu  kultury a každý den se můžete těšit na skutečně domácí čínské jídlo. V čínském prostředí ale budete i v případě, že zvolíte ubytování v bytě. Sdílet jej totiž budete výhradně s čínskými spolubydlícími. I proto máme v Chengde zpravidla pouze tři, maximálně ale do deseti studentů. Nikdy nebydlí společně, jejich bydliště jsou natolik vzdálená, aby se v půlmilionovém čínském městě během pobytu vůbec nepotkali. Zde si můžete prohlédnout fotografie z Chengde.

Ceny: Ubytování v rodině (v CNY)

Délka pobytu Snídaně & večeře
2 týdny 5,698
3 týdny 8,298
4 týdny 10,742
8 týdnů 19,089
12 týdnů 25,440
13-52 týdnů 2,120/wk

Bydlet s čínskou rodinou znamená zejména sdílet s nimi čas u stolu při společných obědech a večeřích, ale také návštěvy příbuzných či společné výlety o víkendech. Každá rodina je jiná, ale vyhledávanou aktivitou o víkendu jsou procházky v parku císařského paláce, chození po horách nebo návštěva restaurace s přáteli.  Večeře je v čínské rodině hlavním jídlem dne. Zpravidla se skládá z více chodů, zeleninových a masových. Také místní restaurace jsou výborné, pokud jsou čínské. Jedná-li se ale o podnik, který se vařit „západní“ kuchyni,  žádný zázrak nečekejte a raději si dejte „naše“ jídlo až po návratu domů. Pokud máte nějaké stravovací omezení nebo jste například vegetariáni, dejte nám vědět, přizpůsobíme tomu výběr rodiny.

Ceny: Sdílené byty (v CNY)

Délka pobytu Ceny v CNY
2 týdny 3,714
3 týdny 5,409
4 týdny 7,003
8 týdnů 13,200
12 týdnů 19,800
týden navíc 1,650

Ubytování ve sdíleném bytě je skvělou cenově výhodnou volbou. Na jídlo můžete chodit do místních restaurací, které jsou opravdu levné, nebo si můžete vařit doma. Bydlet budete samozřejmě pouze s čínskými spolubydlícími, takže vaše pohroužení se do čínštiny nebude nic a nikdo narušovat. V ceně bydlení již máte zahrnuty veškeré poplatky, WiFi a energie. Společné prostory pravidelně uklízí uklízeči, ale o svůj pokoj se musíte starat sami. Stejně tak, prosíme, po sobě uklízejte kuchyň, případně další společné prostory po jejich použití.

 

Často kladené otázky

Dokážu se skutečně plně ponořit do čínštiny i když s sebou budu mít kamaráda?

Pokud váš kamarád není rodilý Číňan, který neumí anglicky, pak to samozřejmě možné není. Vždycky spolu budete mluvit česky nebo anglicky a to znamená, že mozek se zkrátka na čínštinu plně přepnout nedokáže. Dokážeme vám zorganizovat pobyt v Chengde s kým chcete, s kamarády, s rodinou, ale pak už to nebude extrémní a hluboké ponoření a splynutí s Čínou i čínštinou. Bude to prostě jen jazykový kurz čínštiny v Chengde.

Extrémní čínština ve městě bez cizinců mě trochu děsí. Zvládnu to

Záleží, co vás na tom děsí. Jestli se bojíte toho, že nebudete mít žádné parťáky z anglicky mluvícího světa nebo že nepřežijete bez McDonaldu, pak byste do Chengde jezdit neměli.

Pokud se ale bojíte jenom toho, že nikoho neznáte a nejste si jistí, jestli se domluvíte, pak se není čeho obávat. V prostředí Chengde půjde vaše čínština nahoru tak rychle, že si to ani neumíte představit. Budete si den ode dne jistější, zvládnete komunikovat s místními během pár dní. Jednoduše proto, že tomu budete vystaveni denně. Místní vám pomohou. Jsou velmi milí, obzvlášť k cizincům, rychle si najdete přátele. Chendge je navíc neuvěřitelně bezpečným místem. Tady vám opravdu nic nehrozí.

Ten nápad se mi líbí, ale není to moc rychle?

Jet do Chengde rovnou bychom vám nedoporučovali. Může to být opravdu náraz. I proto programy nabízíme pouze jako kombinované. Na začátek (i když už čínsky trochu mluvíte), si dopřejte standardní kurz v Pekingu nebo Šanghaji. Ty vás na pobyt v Chengde a život ve skutečně nedotčeném čínském prostředí, připraví. Možností kombinovat města je ale více, všechny si můžete pročíst na stránce Kombinace měst.

Mohu odjet do Chengde rovnou, bez kurzu v Pekingu či Šanghaji?

Pokud jste cestovatelem, který již kus Číny projel a mluvíte relativně dobře mandarinsky, pak ano. Kontaktujte nás  a probereme možnosti.

Co když budu potřebovat pomoc?

Extrémní čínština v Chengde v žádném případě neznamená, že budete odkázání pouze sami na sebe. Vždycky jsme tu pro vás a kdykoliv poskytneme pomocnou ruku. V případě potřeby nám můžete volat a samozřejmě se s námi domluvíte anglicky. Také náš tým v Chengde je velmi vstřícný a rozhodně se postará o to, abyste se nejenom naučili čínsky, ale abyste si svůj pobyt v Chendge také maximálně užili. V případě nouze či problému nám můžete volat opravdu ve dne v noci. Jsme k dispozici 24 hodin denně.

Pro koho je program Extrémní čínština vhodný?

Nepřihlašujte se, pokud nejste skutečně rozhodnuti jít do extrému a ponořit se do čínského prostředí bez výhrady a naplno. Musíte být připraveni opustit všechny cizojazyčné kontakty a být otevřeni životu v úplně jiné kultuře. Velká čínská města mají své komunity expatů a spoustu služeb pro cizince, to ale v Chengde opravdu nenajdete. Pokud na to nejste připraveni, nejezděte.

Other Program

 • Peking Individuálně

  Peking

  Studium na míru. Naše individuální hodiny, přizpůsobíme vašim požadavkům i studijním cílům. Chcete se učit psát? Dáte přednost konverzaci, zlepšení tónů či poslechu? Naši lektoři…

  Learn More

Zeptejte se nás!
 • LTL Avatar Manuel Saldaña Quintans
  Manuel Saldaña Quintans , Student Advisor

  Vítejte v LTL Mandarin School!

  Jak vám mohu pomoci?